Strona Główna / Świat Kobiet / Żylaki : jedna z najczęstszych chorób współczesnego świata – jak z nimi walczyć?
zylaki

Żylaki : jedna z najczęstszych chorób współczesnego świata – jak z nimi walczyć?

Żylaki wydają Nam się chorobą starszych ludzi, którzy albo o siebie nie dbali, albo dużo w życiu przepracowali. W tej teorii być może i jest ziarnko prawdy, jednak nie jest to do końca choroba, której nie należy obawiać się w młodym wieku. W Polsce na żylaki cierpi 10 milionów ludzi, z czego 7,5 miliona to kobiety. Jeśli nie chcemy być następne musimy zadbać o swoje żyły już teraz, niezależnie od tego ile mamy lat. Jak to zrobić?
Zastosuj dietę bogatą w witaminę C i P

Związki te nie tylko wzmacniają ściany naczyń krwionośnych, ale też poprawiają krążenie i działają przeciwzapalnie. Produkty zawierające to witaminy to między innymi kasza gryczana, cebula, marchew, cytryna, kiwi, brokuły czy czerwona papryka.

Dbaj o wagę

Żylakom sprzyja przyrost masy, spowodowany dodatkowymi kilogramami bądź np. ciążą, która oznacza dodatkowe obciążenie dla nóg. Warto więc dbać o sylwetkę cały czas, mając na uwadze dobro Naszych nóg.

Żyj aktywnie

Zastojom krwi w żyłach sprzyja siedząca bądź stojąca praca, a także siedzenie ze skrzyżowanymi nogami. O ile tego nawyku można się oduczyć, o tyle rodzaj pracy raczej ciężko jest radykalnie zmienić. W takiej sytuacji trzeba pamiętać o aktywności fizycznej. Zalecane przez lekarzy są szczególnie spacery, jazda na rowerze czy pływanie.

Odpoczywaj w odpowiedniej pozycji

Jeśli po całym dniu pracy czujesz, że Twoje nogi przypominają nogi słonicy połóż się wygodnie, a nogi unieś wysoko, ponad poziom reszty ciała. Może podłożyć pod nie np. poduszki. Wtedy krew z nóg spłynie w kierunku serca, co da Nam znaczną ulgę.

Źródło: Onet.pl
PW

Komentarze

comments

Zobacz również

1024_768_1-kgg-s

Zamiast proszku, tabletki do zmywarki, szamponu…orzechy piorące

Orzechy piorące stają się coraz bardziej popularną alternatywą dla powszechnie używanej chemii. Są naturalnym detergentem, ...