Strona Główna / Czarna Woda / Zobaczył radiowóz i przeskoczył na miejsce pasażerki
alkomat

Zobaczył radiowóz i przeskoczył na miejsce pasażerki

Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał 23-letni kierowca bmw, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie próbował zamienić się miejscami z pasażerką. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze uniemożliwili  kierowcy dalszą jazdę. Mieszkaniec gminy Czarna Woda w najbliższym czasie stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione za kierownicą przestępstwa.

Do zdarzenia doszło w nocy z 25 na 26 grudnia w miejscowości Czarna Woda, gdzie policjanci postanowili zatrzymać do kontroli drogowej bmw jadące drogą krajową nr 22. Kierujący tym autem mężczyzna nie zareagował na sygnały nakazujące zatrzymanie auta i próbował odjechać. Gdy mundurowi ruszyli za nim okazało się, że siedzący za kierownicą mężczyzna zatrzymał bmw i zamienił się miejscami z pasażerką.

baner 2

Podczas kontroli drogowej wyszło na jaw, że kierowca jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że 23-latek posiada do lipca 2019 roku sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Mundurowi udaremnili mężczyźnie możliwość kontynuowania dalszej jazdy.

W najbliższym czasie śledczy przedstawią w tej sprawie zarzuty dotyczące  niezatrzymania się do kontroli drogowej, niestosowania się do sądowego zakazu oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym.

asp. sztab. Marcin Kunka Oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim

Komentarze

comments

Zobacz również

klinika art

OPERACJE ZAĆMY w ramach NFZ w Klinice Potocki

„W Klinice Potocki w Braniewie wykonywane są bezpłatne zabiegi operacji usunięcia zaćmy w ramach umowy ...

https://dragondeweloper.pl/