Strona Główna / Aktualności / Polska i Świat / Zgłośmy szkoły z naszego miasta do konkursu „Dzieciaki do rakiet”
Bez nazwy-1

Zgłośmy szkoły z naszego miasta do konkursu „Dzieciaki do rakiet”

Bank BGŻ BNP Paribas organizuje ogólnopolską akcję, której celem jest promowanie aktywności fizycznej wśród młodzieży, rodziców i nauczycieli. Aż 70 szkół może wygrać profesjonalny sprzęt tenisowy do nauki dzieci, a nauczyciele z tych placówek zostaną specjalnie przeszkoleni! Co zrobić żeby wziąć udział w konkursie?

Bank BGŻ BNP Paribas wraz z partnerami zachęca szkoły podstawowe do udziału w konkursie, w którym mogą wygrać profesjonalny sprzęt do gry w tenisa. Sprzęt jest przystosowany dla dzieci w wieku 5-12 lat – są to lekkie rakiety i miękkie piłki oraz siatki i znaczniki kortowe, które można rozstawić szybko i łatwo na każdej praktycznie przestrzeni szkolnej. Z całej Polski wygra 70 szkół, a z każdej zostanie wybranych po dwóch nauczycieli wychowania fizycznego, którzy zostaną przeszkoleni przez Polski Związek Tenisowy.

Dlaczego zachęcanie do aktywności fizycznej jest aż tak ważne?

Wg raportu „Aktywność fizyczna dzieci w Polsce”, przygotowanego na zlecenie Banku BGŻ BNP Paribas, tylko co czwarte dziecko spełnia dzienną normę aktywności fizycznej – głównie przez brak energii, brak czasu i brak pozytywnych bodźców. Chociażby przez takie akcje jak „Dzieciaki do rakiet” możemy zwiększyć aktywność fizyczną wśród dzieci. Sport może zacząć sprawiać przyjemność naszym pociechom!

Co zrobić żeby zgłosić szkołę do konkursu?

Żeby wziąć udział w konkursie, musicie kreatywnie pokazać, dlaczego warto być aktywnym, jakie korzyści niesie za sobą uprawianie sportu i dlaczego wszyscy, a w szczególności dzieci, powinni go uprawiać. Można to zrobić nagrywając krótki filmik (max. minuta) lub zrobić galerię zdjęć (1-5).

Następnie trzeba zgłosić szkołę do udziału w konkursie, wypełnić formularz i wysłać nagrany filmik lub zdjęcia. Zgłosić szkołę może dyrektor danej placówki, nauczyciel upoważniony przez Dyrektora lub rodzic również upoważniony przez dyrektora. Termin zgłoszeń trwa do 31 października

Zgłoszeń można dokonywać na stronie: https://dzieciakidorakiet.pl/

Głosowanie rozpocznie się 5 listopada i potrwa do 16 grudnia. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona 18 grudnia. Wśród nich znajdzie się 60 zwycięzców wyłonionych w drodze głosowania internautów oraz 10 zwycięzców wybranych przez organizatorów konkursu.

Komentarze

comments

Zobacz również

starogard gdański usłyszał zarzuty za posiadanie blisko 1,5 kg.narkotyków,1

Usłyszał zarzuty za posiadanie blisko 1,5 kg narkotyków

Starogardzcy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który posiadał w mieszkaniu narkotyki. W wyniku przeszukania policjanci zabezpieczyli blisko ...

http://www.abiprint.pl/