Strona Główna / Kronika Policyjna / Zarzuty za cykliczne kradzieże sklepowe
AROGARD GDAŃSKI – ZARZUTY ZA CYKLICZNE KRADZIEŻE SKLEPOWE

Zarzuty za cykliczne kradzieże sklepowe

Aż 5 zarzutów dotyczących kradzieży sklepowych przedstawili w miniony piątek śledczy ze Starogardu Gdańskiego. Usłyszało je trzech mieszkańców Tczewa, dwóch mężczyzn i kobieta, którzy tylko w listopadzie dopuścili się wspólnie pięciu takich przestępstw. Wstępne straty działalnością tej grupy oszacowano na kwotę ponad 5 tys. zł. Osoby te zostały zatrzymane na gorącym uczynku, gdy próbował po raz kolejny wynieść towar ze sklepu.

W miniony piątek starogardzcy policjanci przedstawili zarzuty dotyczące licznych kradzieży sklepowych. Usłyszeli je dwaj mężczyźni i kobieta w wieku od 27 do 31 lat, którzy wspólnie okradali sklepy w stolicy Kociewia. Tylko w tym miesiącu trzej mieszkańcy Tczewa popełnili aż 5 takich przestępstw, których straty wyniosły łącznie ponad 5 tys. zł. Przestępcy kradli alkohol, artykuły spożywcze i przemysłowe, odzież oraz elektronarzędzia. Sprawcy zabierali towar z półek i regałów sklepowych i uciekali ze sklepu bez uiszczenia zapłaty.

Ostatnia, kolejna próba okazała się nieskuteczna. Podejrzani zostali ujęci na gorącym uczynku przez ochronę. Interweniujący w tej sprawie policjanci w wyniku przeszukania samochodu jakim poruszali się sprawcy odzyskali część z utraconego mienia.

Przestępcy usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Obecnie policjanci sprawdzają, czy zatrzymane w tej sprawie osoby nie dopuściły się podobnych przestępstw w innych sklepach. Za kradzież mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. sztab. Marcin Kunka Oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim tel.

Komentarze

comments

Zobacz również

Starogard Gdański - Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego 1

Śmiertelny wypadek w zatoce autobusowej

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym zginęła mieszkanka ...

Remi Dom Seniora