https://dragondeweloper.pl/
Strona Główna / Oferty Dnia / Wystarczy pojechać w Karkonosze…żeby poczuć się jak w Finlandii
50496112_640509293067157_879269896725200896_n

Wystarczy pojechać w Karkonosze…żeby poczuć się jak w Finlandii

W Karkonoszach, a dokładnie w miejscowości Borowice, powstał ośrodek wypoczynkowy „Kalevala” inspirowany zachwytem do Finlandii. Ośrodek jest na swój sposób bardzo wyjątkowy. Wszystkie elementy konstrukcyjne były robione w Finlandii, z fińskiego drewna, a przy budowie zatrudniono skandynawskich pracowników. Nocować można w specjalnych lapońskich namiotach lub na hamakach. Jedzenie robione jest również na wzór kuchni fińskiej. W ośrodku przygotowano bardzo wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Wyjątkowa Kalevala funkcjonuje od 2017 roku. Co roku przyjeżdża tu mnóstwo turystów, dla których o każdej porze roku przygotowane są ciekawe atrakcje.

W 2018 roku obiekt na swoim profilu Facebookowym zyskał ponad 16.000 fanów i otrzymał nominację do tytułu Osobowości Roku 2018 na Dolnym Śląsku w kategorii „biznes”!

baner 2

Przyjeżdżając do ośrodka Kalevela czujesz się jakbyś pojechał do oddalonej Laponii. Inspiracją do stworzenia tego projektu była fascynacja Europą Północną, w szczególności właśnie fińską Laponią.

– Działamy pod patronatem ambasady Republiki Finlandii w Warszawie. Przez premiera Finlandii zostaliśmy odznaczeni znakiem suomi100 i w 2017 roku byliśmy oficjalnym miejscem obchodów 100 lecia Niepodległości Finlandii. Kalevala należy także do skandynawsko-polskiej izby gospodarczej, towarzystwa Polska- Finlandia, stowarzyszenia Interim Managers w Warszawie oraz do lokalnej grupy działania partnerstwo ducha gór.- opowiadają właściciele

Jakie atrakcje czekają w Kalevali?

Kalevala to miejsce, w którym można przyjechać na jeden dzień bez noclegu lub zostać dłużej i bliżej poznać „małą Laponię” . Czekają takie atrakcje jak:

– nocleg w komfortowym lapońskim namiocie

Namioty są całoroczne, ogrzewane i mieszczą do 4 osób. Można spać również w ekstrawaganckich namiotach wiszących, od 1 do 4 osobowych. Najbardziej wyszukanym noclegiem natomiast jest w pełni zrekonstruowany namiot Wikinga wykonany przez twórcę namiotów do słynnego serialu BBC „Vikings”- namiot dla 2 osób.

– wyjątkowa fińska kuchnia

– najlepsze na świecie sauny

Nie bez powodu wzięła się nazwa „sauna fińska”. Fińczycy są pionierami w produkcji i korzystaniu z saun, dlatego stali się już specjalistami w tej dziedzinie.

– beczki kąpielowe oraz chaty z grillami. Odwiedzić można również dom Muminka oraz prawdziwe renifery

– pokazy zorzy polarnej, realizowane w technologii okularów VR. Filmy nagrane kamerą 360 stopni można oglądać siedząc na dworze, na leżaku z kocem i dobrą czekoladą w kubku oraz skandynawską muzyką w słuchawkach.

Dla dzieci i młodzieży przy współpracy ze specjalistami z Finlandii przygotowano zajęcia edukacyjne, które odbywać się będą w olbrzymim lapońskim namiocie zaadaptowanym na potrzeby szkoły. Zajęcia trwają łącznie ok. 180 minut.

W tym samym namiocie odbywają się konferencje, szkolenia i wystawy, a wieczorami imprezy firmowe, namiot mieści do 60 osób.

Cennik:

Zwiedzanie Kalevali: 15 zł bilet/45 minut

Szkoła fińska: 45 zł od osoby/ 3 godziny

Nocleg w namiocie wiszącym: 200 zł/ za dobę od osoby

Nocleg w namiocie lapońskim: 500 zł/ za dobę max. 4 osoby

Nocleg w namiocie wikinga: 500 zł/ za dobę max. 2 osoby

Nocleg w całorocznych hamakach: 100 zł/ za dobę od osdoby (dla grup)

Wieczór lapoński: obiekt na wyłączność (saunowanie i lapońska uczta). Wycena indywidualna uzależniona od ilości osób

Kontakt: 791-589-644

Więcej informacji i sezonowych atrakcji znajdziemy na Facebookowym profilu:

https://www.facebook.com/kalevalapl/

Komentarze

comments

Zobacz również

popieluszko2

Ks. Jerzy Popiełuszko wzorem do naśladowania w czasach upadku wartości na świecie. „Zło, dobrem zwyciężaj”

Dziś, 19 października, mija 35 rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, który zmarł za głoszenie ...