Remi Dom Seniora
Strona Główna / Finanse / Wkrótce powstaną latające taksówki. Co Wy na to?
Audi, Italdesign and Airbus combine self-driving car and passeng

Wkrótce powstaną latające taksówki. Co Wy na to?

Świat ulega wielkim zmianom. Wszystko to dzieje się na naszych oczach, o czym najlepiej świadczą testy Audi i Airbusa, którzy rozpoczynają testy latającej taksówki w niemieckim mieście Ingolstadt.

Latające taksówki mają być odpowiedzią na coraz bardziej zatłoczone ulice miast. Podczas gdy Polska mówi o tym, że rewolucją mają być samochody elektryczne, to Niemcy rozpoczynają prace nad latającymi taksówkami, które mogą nas przenieść w zupełnie inny wymiar mobilności, mówi minister transportu Andreas Scheuer.

Podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie Audi, Airbus i Italdesign zaprezentowały Pop.Up – koncept lekkiej, dwumiejscowej kabiny, która może być podłączona zarówno do pojazdu drogowego, jak i drona. Natomiast niemiecki start-up Volocopter zbudował lekki śmigłowiec, który może transportować pasażerów w miastach. Projekt przedsiębiorstwa wspieranego przez koncerny Daimler i Intel został już poddany pierwszym testom. Jego twórcy szacują, że wejdą na rynek komercyjny ze swym produktem w ciągu trzech do pięciu lat.

Kiedyś latające pojazdy w filmach czy bajkach wydawały nam się czymś z rodzaju science fiction, tymczasem już w ciągu kilku lat może to być obraz codzienności na naszych ulicach…

Red. źródło onet.pl

Komentarze

comments

Zobacz również

Bez nazwy-1

Już w sobotę charytatywny turniej tenisa dla Amelki

W najbliższą sobotę, 15 grudnia, odbędzie się turniej tenisa połączony z akcją charytatywną. Sam udział ...

Remi Dom Seniora