Strona Główna / Finanse / Wkrótce powstaną latające taksówki. Co Wy na to?
Audi, Italdesign and Airbus combine self-driving car and passeng

Wkrótce powstaną latające taksówki. Co Wy na to?

Świat ulega wielkim zmianom. Wszystko to dzieje się na naszych oczach, o czym najlepiej świadczą testy Audi i Airbusa, którzy rozpoczynają testy latającej taksówki w niemieckim mieście Ingolstadt.

Latające taksówki mają być odpowiedzią na coraz bardziej zatłoczone ulice miast. Podczas gdy Polska mówi o tym, że rewolucją mają być samochody elektryczne, to Niemcy rozpoczynają prace nad latającymi taksówkami, które mogą nas przenieść w zupełnie inny wymiar mobilności, mówi minister transportu Andreas Scheuer.

Podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie Audi, Airbus i Italdesign zaprezentowały Pop.Up – koncept lekkiej, dwumiejscowej kabiny, która może być podłączona zarówno do pojazdu drogowego, jak i drona. Natomiast niemiecki start-up Volocopter zbudował lekki śmigłowiec, który może transportować pasażerów w miastach. Projekt przedsiębiorstwa wspieranego przez koncerny Daimler i Intel został już poddany pierwszym testom. Jego twórcy szacują, że wejdą na rynek komercyjny ze swym produktem w ciągu trzech do pięciu lat.

Kiedyś latające pojazdy w filmach czy bajkach wydawały nam się czymś z rodzaju science fiction, tymczasem już w ciągu kilku lat może to być obraz codzienności na naszych ulicach…

Red. źródło onet.pl

Komentarze

comments

Zobacz również

Senior (37 of 54)

Seniorzy mają nowe miejsce

14 października oficjalnie otwarty został Dzienny Dom SENIOR+ w Starogardzie Gdańskim. Miejsce, w którym osoby ...