Remi Dom Seniora
Strona Główna / Kronika Policyjna / W czasie wolnym od służy zatrzymał złodzieja
Starogard Gdański - Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzi...

W czasie wolnym od służy zatrzymał złodzieja

Funkcjonariusz z Posterunku Policji w Skarszewach w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja, który ukradł 2 butelki markowej wódki. Sprawca wybiegł ze sklepu nie uiszczając zapłaty. Policjant ruszył za nim i po krótkim pościgu schwytał złodzieja. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Kociewia. Funkcjonariusz wraz z zatrzymanym mężczyzną wrócił do sklepu, gdzie oddał skradziony alkohol i oczekiwał na zapleczu do czasu przyjazdu wezwanego patrolu policji.

W niedzielę 28 października br. funkcjonariusz z Posterunku Policji w Skarszewach korzystając z dnia wolnego robił zakupy w jednym z marketów. W pewnej chwili policjant zauważył młodego mężczyznę, który nie płacąc przebiegł pomiędzy kasami i uciekł ze sklepu z dwoma kartonami markowego alkoholu. Funkcjonariusz bez chwili namysłu ruszył za nim. Po krótkim pościgu policjant zatrzymał złodzieja i okazał legitymację służbową. Mimo to sprawca nadal próbował uciekać. Funkcjonariusz obezwładnił 27-latka, wrócił z nim do sklepu, gdzie oddał skradziony alkohol i oczekiwał na patrol policji.

W efekcie natychmiastowej i zdecydowanej reakcji policjanta, sprawca kradzieży wartego 200 zł alkoholu usłyszy zarzuty. Sprawa trafi do sądu, ponieważ mężczyzna był już wcześniej wielokrotnie zatrzymywany za dokonywanie podobnych kradzieży.

Dzięki postawie będącego na wolnym policjanta skradzione mienie wróciło na sklepową półkę, a złodziej nie uniknie kary.

asp. sztab. Marcin Kunka Oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim

Komentarze

comments

Zobacz również

Kociewiacy-dla-Hospicjum

Już po raz drugi odbędzie się piknik „Kociewiacy dla Hospicjum”

Po raz drugi w Starogardzie Gdańskim odbędzie się piknik „Kociewiacy dla Hospicjum”. Również w tym ...