https://dragondeweloper.pl/
Strona Główna / Kronika Policyjna / W czasie wolnym od służby uratował duszące się dziecko
KPP Starogard Gdański - sierż. sztab. Krzysztof Graban

W czasie wolnym od służby uratował duszące się dziecko

Funkcjonariusz z Posterunku Policji w Skórczu w czasie wolnym od służby uratował życie dziecku, które zakrztusiło się lizakiem. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu znajdująca się na pobliskiej posesji. Policjant skutecznie udzielił pierwszej pomocy dziewczynce, a gdy zagrożenie minęło, przekazał ją matce.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 19 lipca br. około godz. 20:30 w Skórczu. Dziecko siedziało w wózku, który pchała matka. W pewnej chwili dziewczynka połknęła lizaka i zaczęła się dusić. Na ulicy zrobiło się głośno. Matka dziecka zaczęła krzyczeć. Ten krzyk usłyszał przebywający na pobliskiej posesji policjant sierż. sztab. Krzysztof Graban.

Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby, bez chwili wahania pobiegł w kierunku ulicy, gdzie zauważył stojące przy wózku dziecięcym osoby, z których jedna klepie po plecach trzymane dziecko. Policjant  szybko ustalił, że dziewczynka krztusi się połkniętym lizakiem, natychmiast przejął dziecko od matki, a następnie przystąpił do udzielania pierwszej pomocy.

Sierżant sztabowy Krzysztof Graban pochylił dziecko głową ku dołowi i klepiąc po plecach, próbował odblokować drogi oddechowe. Widząc, że ta czynność nie przynosi pozytywnego efektu, funkcjonariusz włożył do ust dziewczynki palec i wydobył lizaka, który stanął w przełyku. Wszystko działo się błyskawicznie. Gdy dziecko zaczęło normalnie oddychać, policjant przekazał je matce. Dzięki udzieleniu skutecznej pomocy wszystko dobrze się skończyło.

Całe zdarzenia zarejestrowała znajdująca się w pobliżu kamera monitoringu.

Kilka dni później rodzice dziecka przysłali do Posterunku Policji w Skórczu maila, w którym dziękują za uratowanie życia ich córce.

Komentarze

comments

Zobacz również

Starogard Gdański - Policja - Nadleśnictwo 4

Policjanci i strażnicy leśni dbają o czysty las

Zaśmiecanie lasów na Kociewiu przybiera na sile. Dlatego starogardzcy policjanci oraz strażnicy leśni coraz częściej ...