Remi Dom Seniora
Strona Główna / Finanse / W 2017 roku o 17 tys. wzrosła liczba nauczycieli zatrudnionych na pełny etat!
szkola

W 2017 roku o 17 tys. wzrosła liczba nauczycieli zatrudnionych na pełny etat!

Opozycja totalna krzyczała o tym, jak to pogorszy się los nauczycieli wyrzucanych na bruk z powodu reformy gimnazjów, jaką przeprowadził rząd PiS. Jak jednak donosi portal Radia Maryja na podstawie danych z „Dziennika Gazety Prawnej” ilość nauczycieli na pełen etat wzrosła aż o 17 tys.!

Wytłumaczeń tego zjawiska jest wiele, jednak sama liczba pokazuje, że czarnowidztwo i proroctwa totalnej opozycji kompletnie się nie sprawdziły. W danych przeanalizowanych przez „Dziennik Gazetę Prawną” są bowiem wliczani także nauczyciele przebywający na różnego rodzaju urlopach. Dodatkowo przybyło nauczycieli z pełnym etatem wskutek przejścia na emeryturę większej liczby nauczycieli niż przed rokiem.

System Informacji Oświatowej (SIO) to elektroniczny system baz danych. Działa od 2005 r. Gromadzi statystyczne i indywidualne dane o szkołach, placówkach oświatowych, nauczycielach i uczniach. Każda szkoła lub placówka oświatowa musi przesłać do Systemu dane dotyczące m.in. liczby uczniów i nauczycieli.

Do sprawy odniosła się posłanka PiS Iwona Michałek, która tak podsumowała opinie totalnej opozycji z mijającego roku:

– To, co mówiła opozycja – głównie Związek Nauczycielstwa Polskiego – nie sprawdziło się. Nauczycieli jest więcej. W Toruniu np. nikt nie stracił pracy ze względu na reformę. Były osoby, które poszły na emeryturę, bo chciały na tę emeryturę pójść, natomiast nie dlatego, że zmusił ich do tego ktokolwiek. To była ich suwerenna decyzja. Wiem, że etatów jest więcej i więcej nauczycieli pracuje. Z mojej wiedzy wynika, że to są głównie nauczyciele-pedagodzy, również nauczyciele nauczania zintegrowanego i wychowania przedszkolnego. Tutaj zdecydowanie wzrosła ilość etatów, czyli widać najwyraźniej, że reforma edukacji się sprawdziła.

Miał być chaos po reformie, a tymczasem od września zrobiło się bardzo cicho w mediach o nowym systemie edukacji. Najwyraźniej rząd skutecznie przeprowadził reformę i nie ma go za co krytykować.

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

luka art 26062018

W latach 2018-2020 najwięcej rodzin utraci dopłaty w kredycie Rodzina na Swoim. Zmniejsz swoje raty i przejdź do innego Bankuǃ

Program Rodzina na Swoim był niezwykle popularny wśród młodych Polaków. Szacuje się, że w latach ...