https://dragondeweloper.pl/
Strona Główna / Kronika Policyjna / Ukradli motorower i staną przed sądem
Starogard Gdański - Ukradli motorower i staną przed sądem - zdjęcie obrazujące

Ukradli motorower i staną przed sądem

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież motoroweru. Sprawcy zostali doprowadzeni do komendy, a skradziony jednoślad wrócił do swojej właścicielki. Dzisiaj podejrzani usłyszą zarzuty. Za kradzież mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj wieczorem policjanci ze Starogardu Gdańskiego otrzymali zgłoszenie o kradzieży motoroweru o wartości tysiąca złotych. Z otrzymanej informacji wynikało, że sprawcy mieli odjechać drogą prowadzącą w kierunku miejscowości Linowiec. Dyżurny natychmiast przekazał informację o kradzieży jednośladu do wszystkich patroli w terenie oraz skontaktował się z funkcjonariuszami ze Skarszew, którzy wyjechali sprawcom naprzeciw.

W wyniku patrolowania tej trasy, mundurowi zauważyli 2 mężczyzn stojących przy motorowerze, którego wygląd pasował do opisu skradzionego jednośladu. Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu starogardzkiego w wieku 19 i 23 lat oraz odzyskali utracony w wyniku kradzieży jednoślad.

Policjanci przekonwojowali podejrzanych do starogardzkiej komendy, gdzie zostali osadzeni w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Odzyskany w niespełna godzinę od kradzieży motorower, wrócił już do swojej właścicielki.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty dotyczące kradzieży, a w najbliższym czasie odpowiedzą za popełnienie tego przestępstwa przed sądem. Za kradzież mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

comments

Zobacz również

Starogard Gdański - Policja - Nadleśnictwo 4

Policjanci i strażnicy leśni dbają o czysty las

Zaśmiecanie lasów na Kociewiu przybiera na sile. Dlatego starogardzcy policjanci oraz strażnicy leśni coraz częściej ...