Strona Główna / Finanse / Udane testy pociągu relacji Kaliningrad- Gdynia. W pierwszą podróż wybrało sie 200 pasażerów, w tym 130 Rosjan
1329919237-tory-md11

Udane testy pociągu relacji Kaliningrad- Gdynia. W pierwszą podróż wybrało sie 200 pasażerów, w tym 130 Rosjan

Wielu z zaciekawieniem przypatrywało się testowemu połączeniu pociągu relacji Kaliningrad- Gdynia. Debiut okazał się udany – powiedział rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych Dominik Lebda.

W pilotażowym kursie do Gdyni podróżowało aż 200 pasażerów. W tej grupie było aż 130 Rosjan.

Kolejowe połączenia pilotażowe działały tylko w piątek 5 stycznia. Połączenie transgraniczne na terenie Polski obsługują Przewozy Regionalne, a Rosji – Kaliningradzka Pasażerska Spółka Podmiejska. Podróż przez Braniewo trwa ponad pięć godzin, wraz z odprawą celną i paszportową oraz przesiadką do innego pociągu. Na razie nie wiadomo, czy i kiedy zapadnie decyzja o uruchomieniu takiego połączenia na stałe.

Rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych (PR), Dominik Lebda poinformował w piątek PAP, że był to „Bardzo udany przejazd”. Powiedział, że grupa 130 pasażerów z Rosji jest „satysfakcjonująca”. Przyznał, że „jeśli taka grupa pasażerów korzystałaby z połączenia na stałe, to byłoby +dobrze+”.

Po raz ostatni trasa Gdynia-Kaliningrad była obsługiwana w 2013 r. przez PKP Intercity.

Czy zatem po wielu latach wróci połączenie kolejowe na tej trasie? Wielu z nas tego sobie życzy.

Red. źródło stooq.pl

Komentarze

comments

Zobacz również

luka art 26062018

W latach 2018-2020 najwięcej rodzin utraci dopłaty w kredycie Rodzina na Swoim. Zmniejsz swoje raty i przejdź do innego Bankuǃ

Program Rodzina na Swoim był niezwykle popularny wśród młodych Polaków. Szacuje się, że w latach ...

Remi Dom Seniora