Strona Główna / Finanse / Tam, gdzie źle tam Unia Europejska sypie pieniędzmi – Ukraina otrzyma kolejne wsparcie
unia

Tam, gdzie źle tam Unia Europejska sypie pieniędzmi – Ukraina otrzyma kolejne wsparcie

Czy warto być prymusem i dobrze zarządzanym gospodarczo krajem? Wygląda na to, że nie do końca. Podczas gdy Polska jest straszona sankcjami i odebraniem części środków unijnych za łamanie zasad praworządności to w tym samym czasie Ukraina ma dostać kolejne wsparcie o wartości 1 miliarda euro. Czy praworządność na Ukrainie jest większa od Polski? Wątpliwe.

Najwyraźniej to nie przeszkadza Komisji Europejskiej, która czołga Polskę, a hojnym okiem spogląda na Ukrainę. W piątek KE zaproponowała nowy program makrofinansowy dla Ukrainy o wartości 1 miliarda euro. Środki mają być przeznaczone na wsparcie stabilizacji gospodarczej i reform strukturalnych kraju.

Jak dotąd UE zobowiązała się przeznaczyć 12,8 mld euro na wsparcie reform na Ukrainie, w tym 2,8 mld euro w ramach trzech programów pomocy makrofinansowej od początku kryzysu w 2014 roku.

Unia Europejska daje pieniądze i liczy na to, że władze Ukrainy będą wprowadzały ambitne reformy i budowały stabilną i dostojną Ukrainę. Problem w tym, że od kilku lat słabo to się na Ukrainie udaje, a mimo to Unia Europejska rozdaje tam miliardy euro. Dlaczego zatem Polskę traktuje zupełnie odwrotnie, mimo że w przeciwieństwie do Ukrainy my wpłacamy środki do unijnego budżetu i notujemy jedne z najlepszych wskaźników gospodarczych w Europie. A więc co zatem idzie, budujemy stabilną i dostojną Polskę. Jak widać, standardy są różne dla każdego.

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

DSC_0114

Prokuratura ustanawia hipotekę przymusową na nieruchomościach Sławomira Neumanna. Posłowi PO grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności

Od pewnego czasu Poseł PO z Starogardu Gdańskiego Sławomir Neumann nie ma łatwego życia od ...