Strona Główna / Gastronomia / Światowy Dzień Walki z Otyłością!- PROMOCJA w Poradni Nasza Dieta! Tydzień jadłospisu GRATIS!
art

Światowy Dzień Walki z Otyłością!- PROMOCJA w Poradni Nasza Dieta! Tydzień jadłospisu GRATIS!

Dziś 24 października obchodzimy Światowy Dzień Walki z Otyłością! W 2016 r liczba ludzi otyłych to 641 ml i nadal rośnie. W Polsce otyłość dotyczy już 23,2% populacji. Zajmujemy tym samym 7 miejsce w Europie. Światowa Organizacja Zdrowia WHO uznała otyłość za jedna z najgroźniejszych chorób przewlekłych i zaliczyła ją do grupy chorób cywilizacyjnych. Może przyczyniać się do rozwoju dalszych chorób jak cukrzyca typu II, zwyrodnienie całego układu kostno–stawowego choroby układu krążenia, miażdżyca, nadciśnienie tętnicze.

Co zwiększa ryzyko powstawania nadwagi i otyłości?

  • złe odżywianie
  • zachwiany bilans energetyczny- zbyt wysokie spożycie kalorii w stosunku do tego ile ich spalamy w ciągu dnia
  • zbyt duża ilość cukru, tłuszczów, żywności wysoko przetworzonej o niskiej wartości odżywczej
  • zbyt małe ilości owoców i warzyw w codziennej diecie
  • brak ruchu, siedzący tryb pracy
  • szybki tryb życia, brak regularności posiłków, stres, mało snu, niska jakość spożywanych posiłków
  • pakiet chorób lub zaburzeń hormonalnych (np. nieprawidłowa praca tarczycy, insulinooporność)

Nie wiesz jak zacząć?

Najskuteczniejszą metodą walki z otyłością jest stała zmiana nawyków żywieniowych oraz zwiększenie aktywności fizycznej. Wielu z nas ma złe doświadczenia lub swoje przekonania, że rozpoczęcie diety to porzucenie wszystkich dotychczasowych posiłków, które lubiliśmy, zastąpienie ich małymi porcjami opartych na samych warzywach i do tego to nieustające uczucie głodu. Coraz więcej osób w Polsce przekonuje się jednak, że współpraca z wyspecjalizowanym dietetykiem to sama przyjemność i poznawanie zupełnie nowych i doskonałych smaków. Dieta nie musi być pełna wyrzeczeń, warto spróbować!

Nasza Dieta to nie tylko sposób na utratę zbędnych kilogramów, to działanie kompleksowe wpływające na poprawę jakości życia. Zdrowe, pełnowartościowe posiłki wpływają na wzrost energii i lepszą kondycję, poprawę koncentracji i pamięci oraz jędrniejsze ciało, zdrową skórę, cerę i włosy. Korzystając z pomocy dietetyka nauczysz się zdrowo odżywiać co pozwoli Ci utrzymać prawidłową masę ciała przez resztę życia. Zachęcam do kontaktu drogą mailową, telefoniczną czy przez facebooka i skorzystania z PROMOCJI do końca października.

Tydzień jadłospisu GRATIS przy zakupie dowolnego planu dietetycznego! Dotyczy również diety ONLINE.

Nie czekaj, aż nadprogramowe kilogramy zaczną przeradzać się w nadwagę czy otyłość. Zacznij już dziś!
Nasza Dieta – Twój sukces!

Komentarze

comments

Zobacz również

SONY DSC

Nietrzeźwy motorowerzysta zderzył się z audi

Podczas minionego weekendu policjanci z Kalisk interweniowali wobec skrajnie nieodpowiedzialnego motorowerzysty, który mimo braku uprawnień ...

http://www.abiprint.pl/