Strona Główna / Finanse / Susan Wojcicki, szefowa YouTube polskiego pochodzenia, krytykuje nowe prawo Komisji Europejskiej
youtube

Susan Wojcicki, szefowa YouTube polskiego pochodzenia, krytykuje nowe prawo Komisji Europejskiej

Nie tak dawno Komisja Europejska wprowadziła ACTA2. Regulacje te sprawią spore kłopoty wielu serwisom w internecie oraz nawet tak dużym platform jak YouTube ostrzega Susan Wojcicki.

Szefowa YouTube apeluje do wielu twórców wideo, by protestowali przeciwko reformie praw autorskich, którą lansuje Komisja Europejska. Urzędnicy z Brukseli jak słusznie podkreśla Susan Wojcicki mogą doprowadzić do utraty wielu miejsc pracy w przemyśle rozrywki.

Chodzi o treść artykułu 13 dyrektywy. Art. 13 nowego prawa autorskiego stanowi, że platformy takie jak Google, YouTube czy Facebook będą musiały systematycznie skanować udostępniane przez swoich użytkowników treści pod kątem przestrzegania praw autorskich

Dyrektywa wskazuje również odnośnie opłat licencyjnych dla twórców artykułów prasowych. Poprzez regulacje np. Facebook może być zmuszony do płacenia posiadaczom praw autorskich za powielanie przez użytkowników treści lub by kasowały takie materiały.

Po co brukselscy urzędnicy wprowadzają przepisy, które mogą zwiększyć bezrobocie w i tak mocno zadłużonej Europie? Czy nie widzą co dzieje się w Włoszech, Grecji i innych zadłużonych krajach UE?

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

Kociewiacy-dla-Hospicjum

Już po raz drugi odbędzie się piknik „Kociewiacy dla Hospicjum”

Po raz drugi w Starogardzie Gdańskim odbędzie się piknik „Kociewiacy dla Hospicjum”. Również w tym ...