Strona Główna / Męski Świat / Strabag przebuduje ulice Kopernika
Kopernika (2 of 6)

Strabag przebuduje ulice Kopernika

Ponad 5 mln zł będzie kosztował remont ulicy Kopernika. Przebudowa obejmie odcinek od skrzyżowania z Aleją Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Pelplińską. Inwestycję wykona firma Strabag z Pruszkowa. Prace potrwają do listopada 2019r.

Ulica Kopernika to ważna droga w mieście. Łączy największe blokowiska z drogami wyjazdowymi na Lubichowo, Tczew i Pelplin. Zameldowanych przy niej jest prawie 1200 osób, a działalność prowadzi ponad 120 firm. W roku 2018 firma PBD ze Starogardu przebudowała pierwszy jej odcinek od skrzyżowania z ulicą Lubichowską do skrzyżowania z Aleją Jana Pawła II. Kolejny etap wykona firma STRABAG Sp. z o.o. z Pruszkowa.

baner 750

W piątek 26 kwietnia prezydent miasta Janusz Stankowiak podpisał z pełnomocnikami spółki Mariuszem Schabem i Michałem Kubiakiem umowę na przebudowę drugiego odcinka ulicy od skrzyżowania z Aleją Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Pelplińską.

Ulica Kopernika – podobnie jak na pierwszym odcinku – będzie miała 6 metrów szerokości. Po obu stronach powstaną nowe chodniki, a po stronie północnej na odcinku od ronda św. Wojciecha do ul. Pelplińskiej ciąg pieszo-rowerowy. Wykonawca przebuduje całą infrastrukturę podziemną, tj. kanalizację deszczową i sanitarną wraz z przyłączami w zakresie pasa drogowego oraz usunie kolizje z sieciami teletechnicznymi i gazową. Przy przejściach dla pieszych pojawią się azyle bezpieczeństwa. Przebudowane zostanie oświetlenie. Miejska spółka komunalna „STAR-WiK” zajmie się przebudową kanalizacji sanitarnej i wodociągu na remontowanym odcinku.

– W tej chwili opracowujemy koncepcję organizacji ruchu, jaka będzie obowiązywać podczas robót budowlanych – powiedział kierownik budowy Jacek Łoński – Jak tylko otrzymamy zgodę na wprowadzenie zmian w ruchu, rozpoczniemy przebudowę. Prace planujemy zacząć na odcinku od ronda św. Wojciecha do ul. Szumana. Kolejnym etapem będzie odcinek od. ul. Szumana do ul. Pelpińskiej.

Inwestycja finansowana jest ze środków własnych Gminy Miejskiej Starogard Gdański. Jej koszt wyniesie 5 148 195,25 zł. Miasto stara się o dofinansowanie inwestycji w ramach tzw. Funduszu Dróg Samorządowych. Prace budowlane rozpoczną się prawdopodobnie w połowie maja. Budowa potrwa do końca listopada 2019 roku.

Komentarze

comments

Zobacz również

popieluszko2

Ks. Jerzy Popiełuszko wzorem do naśladowania w czasach upadku wartości na świecie. „Zło, dobrem zwyciężaj”

Dziś, 19 października, mija 35 rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, który zmarł za głoszenie ...