Strona Główna / Kultura i Rozrywka / Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza na 7. edycję Festiwalu Kultury Białoruskiej na Pomorzu
festiwal_kultury_bialoruskiej2019-1

Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza na 7. edycję Festiwalu Kultury Białoruskiej na Pomorzu

Początki Festiwalu Kultury Białoruskiej sięgają 2009 r. Pomysłodawcą tej imprezy kulturalnej jest białoruski kompozytor mieszkający w Polsce, Igor Jankowski, dyrektor artystyczny FKB na Pomorzu. Główną ideą Festiwali Kultury Białoruskiej jest budowanie wielopłaszczyznowej integracji, opartej na mentalnej, obyczajowej i kulturalnej wymianie dóbr. W tym roku Festiwal rozpoczyna się w Starogardzie Gdańskim.

Festiwal Kultury Białoruskiej od kilku lat cieszy się dużym zainteresowaniem starogardzkiej publiczności. Artyści prezentują program na najwyższym poziomie artystycznym. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Janusz Stankowiak – Prezydent Starogardu Gdańskiego oraz Władimir Czuszew – Ambasador Pełnomocny i Nadzwyczajny Republiki Białoruś w Polsce.

baner 2

W tym roku wystąpią:

Grupa reprezentacyjna Młodzieżowego Centrum Rezerw Olimpijskich w Mińsku
Paweł Kozicz – popularny białoruski wokalista
Zespół jazzowy TARAN TRIO
Grupa tańca współczesnego Show-Ballet „Sensacja” z Witebska
Aleksander Minionok
Uczennice ze Studia Tańca Flic z Lęborka

Uroczyste rozpoczęcie Festiwalu odbędzie się w kinie „Sokół”, w Starogardzie Gdańskim 23 kwietnia o godz. 18:00. Bilety na wydarzenie w cenie 20 zł są do nabycia w recepcji SCK.

Komentarze

comments

Zobacz również

popieluszko2

Ks. Jerzy Popiełuszko wzorem do naśladowania w czasach upadku wartości na świecie. „Zło, dobrem zwyciężaj”

Dziś, 19 października, mija 35 rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, który zmarł za głoszenie ...