http://www.abiprint.pl/
Strona Główna / Slider - Strona Główna / Starogardzcy policjanci włączyli się w #GaszynChallenge  
Starogard Gdański - GaszynChallenge 2

Starogardzcy policjanci włączyli się w #GaszynChallenge  

Policjanci oraz pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim podęli wezwanie do udziału w akcji #GaszynChallenge, do której zostali nominowani przez swoje koleżanki i kolegów z miejscowego aresztu śledczego. Tym samym, mundurowi ze stolicy Kociewia wsparli działania mające na celu zbiórkę środków pieniężnych na rzecz Tosi Popławskiej z Gdyni. Dziewczynka cierpi na SMA i prowadzi dramatyczny wyścig z czasem. Tosia potrzebuje bardzo drogich leków. 

Dzięki akcji, która zainicjowana została przez strażaków ochotników z Gaszyna, dzieci chorujące na SMA, czyli najcięższą postać rdzeniowego zaniku mięśni, mają szansę na leczenie. Do niesienia pomocy 18-miesięcznej Tosi z Gdyni włączyli się również pracownicy oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim wraz z policjantami z podległych posterunków. Z chwilą podjęcia wyzwania mundurowi rozpoczęli również zbiórkę środków pieniężnych.

Zasady wyzwania są bardzo proste. Polegają na wykonaniu przez nominowane osoby lub przedstawicieli nominowanych instytucji 10 pompek bądź 10 przysiadów i wpłacie minimum 5 zł na rzecz chorych dzieci cierpiących na SMA lub w łatwiejszej wersji na wpłacie minimum 10 zł. Zbiórka dla Tosi prowadzona jest na: https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengetosia

Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejne, przynajmniej trzy osoby lub instytucje, które muszą jak najszybciej podjąć wyzwanie i wykonać zadanie.

Zadanie zostało wykonane, a mł. insp. Piotr Wiśniewski – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gdańskim nominował do wyzwania:

Urząd Miasta w Starogardzie Gdańskim,

Zakładową Straż Pożarną Zakładów Farmaceutycznych Polpharma w Starogardzie Gdańskim,

Komendę Powiatową Policji w Tczewie.

Warto przypomnieć, że kilka dni wcześniej w #GaszynChallenge dla Tosi pompowali Policjanci ze Zblewa – Policjanci ze Zblewa przyłączyli się do akcji #GaszynChallange.

Komentarze

comments

Zobacz również

connection-4884862_1920

Kolejne przypadki koronawirusa w naszym województwie. W ciągu ostatniego tygodnia 22 nowe zakażenia

Od zeszłego poniedziałku (29.06) do chwili obecnej (06.07 – godz 12:00) w naszym województwie pojawiło ...