Strona Główna / Męski Świat / Starogard Gd. Pół miliona od miasta na przebudowę ronda
rondo (1 of 5)

Starogard Gd. Pół miliona od miasta na przebudowę ronda

Miasto wesprze Powiat Starogardzki kwotą 500 tys. zł. Pieniądze przeznaczone są na przebudowę ronda Starogardzkich Strażaków. Szacunkowo inwestycja ma  kosztować blisko 2 mln zł. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Radni Rady Miasta Starogard Gdański na sesji w dniu 26 czerwca jednomyślnie podjedli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Starogardzkiemu. Miasto przekaże Starostwu pół miliona złotych na przebudowę ronda Starogardzkich Strażaków.  Pieniądze przekazane zostaną w formie dotacji celowej z budżetu Gminy Miejskiej Starogard na rok 2019.

baner 004

– Skrzyżowanie mieści się w samym centrum miasta i jest jednym z najbardziej eksploatowanych, newralgicznych punktów komunikacyjnych Starogardu. Często mocno zakorkowane –  powiedział zastępca prezydenta ds. techniczno-inwestycyjnych Tadeusz Błędzki. –  Widzimy potrzebę wykonania tej inwestycji, dlatego bez wahania zgodziliśmy się partycypować finansowo w tym przedsięwzięciu. Zależy nam na tym, aby poprawić warunki komunikacyjne na tym odcinku. Jego realizacja wpłynie też bardzo pozytywnie na poprawę wizerunku samego centrum miasta – dodał wiceprezydent.

Zadanie pn. „Przebudowa skrzyżowania drogi powiatowej nr 2711G ul. Lubichowskiej z ul. Kościuszki w Starogardzie Gd.” realizuje Powiat Starogardzki w ramach programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 (edycja 2019). Jego szacunkowy koszt to 1.948.000 zł.  Na początku lipca ma zostać wyłoniony wykonawca.

– Przebudowana zostanie przede wszystkim infrastruktura podziemna. Rondo zachowa swój obecny kształt. Poprawione zostaną wloty na rondo oraz  wszystkie jego parametry, które zostaną dostosowane do obecnie obowiązujących wymagań technicznych – powiedział naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Janusz Karczyński.

Obecnie rondo wraz z odcinkiem ulicy Lubichowskiej od skrzyżowania z ul. Pomorską do skrzyżowania z ulicą Kościuszki traktowane jest jako element drogi powiatowej. Miasto gotowe jest przejąć je w utrzymanie.  Będzie to możliwe po nieuregulowaniu stanu prawnego działek, w obszarze których znajduje się rondo.

Komentarze

comments

Zobacz również

klinika art

OPERACJE ZAĆMY w ramach NFZ w Klinice Potocki

„W Klinice Potocki w Braniewie wykonywane są bezpłatne zabiegi operacji usunięcia zaćmy w ramach umowy ...