Strona Główna / Kronika Policyjna / Śledczy przedstawili zarzuty dotyczące licznych oszustw
Starogard Gdański - zarzuty za liczne oszustwa 1

Śledczy przedstawili zarzuty dotyczące licznych oszustw

Kara do 8 lat pozbawienia wolności grozi 49-letniej mieszkance powiatu starogardzkiego, która w ramach prowadzonej działalności gospodarczej wyłudzała kredyty posługując się między innymi danymi swoich klientów oraz przyjmowała zaliczki na towar i nie wywiązywała się z umowy. Kobieta usłyszała już 7 zarzutów dotyczących oszustw. Wstępna wartość strat oszacowana została na kwotę blisko 200 tys. zł. na szkodę kilku pokrzywdzonych. Wczoraj sąd zadecydował o jej tymczasowym aresztowaniu.

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego przedstawili zarzuty dotyczące licznych oszustw i wyłudzeń. Usłyszała je 49-letnia mieszkanka powiatu starogardzkiego, która w ramach prowadzonej działalności gospodarczej wyłudzała kredyty oraz przyjmowała zaliczki na towar i nie wywiązywała się z umowy.

baner 2

Pracujący nad tą sprawą śledczy ustalili, że podejrzana kobieta zawierała umowy kredytowe, wykorzystując to tego celu między innymi dane swoich klientów. Już teraz wiadomo, że łączna suma strat na szkodę kilku pokrzywdzonych wyniosła blisko 200 tys. zł. Zebrany do tej pory materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanej kobiecie 7 zarzutów dotyczących oszustwa. Wczoraj sąd zadecydował o jej tymczasowym aresztowaniu.

Obecnie policjanci wyjaśniają bliższe okoliczności dotyczące tej sprawy. Funkcjonariusze sprawdzą również, czy aresztowana kobieta nie popełniła wcześniej podobnych przestępstw. W najbliższym czasie mieszkanka Kociewia stanie przed sądem, gdzie odpowie za swoje czyny.

Za przestępstwo oszustwa ustawodawca przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

comments

Zobacz również

connection-4884862_1920

Kolejne przypadki koronawirusa w naszym województwie. W ciągu ostatniego tygodnia 22 nowe zakażenia

Od zeszłego poniedziałku (29.06) do chwili obecnej (06.07 – godz 12:00) w naszym województwie pojawiło ...

http://www.abiprint.pl/