Remi Dom Seniora
Strona Główna / Slider - Strona Główna / Skatepark w Starogardzie. Na wiosnę ruszy budowa
zdjecie nr 10 - skatepark Stargard SzczeciDski

Skatepark w Starogardzie. Na wiosnę ruszy budowa

Firma M.P.G. z Łagiewnik Nowych k. Łodzi wybuduje starogardzki skatepark. Specjalny plac do wyczynowej jazdy na rolkach, deskach i rowerach powstanie w Parku Nowe Oblicze. Miłośnicy rolkowego szaleństwa mogą liczyć na zabawę jeszcze przed wakacjami. Planowany termin zakończenia inwestycji to 15 czerwca br.  Za starogardzki skatepark Miasto zapłaci  blisko 700 tys. złotych. 

Na tę inwestycję z niecierpliwością czekają miłośnicy wyczynowej jazdy na deskorolkach rolkach, hulajnogach i BMX-ach. Budowa skateparku w Starogardzie Gdańskim rozpocznie się wiosną, jak tylko pozwolą na to warunki pogodowe. Wybuduje go firma M.P.G. z Łagiewnik, która wygrała ogłoszony przez miasto przetarg. Oprócz zaproponowania najniższej ceny, wykonawcę wyróżnia wieloletnie doświadczenie w branży. Firma z Łagiewnik ma na swoim koncie ponad sto podobnych  realizacji.

Zgodnie z projektem rozbudowy Parku Nowego Oblicza skatepark powstanie w tylnej części Parku, dokładnie w jego północno-wschodnim narożniku. Będzie miał kształt wieloboku o wymiarach 35 m x 24 m. Podzielony zostanie na 5 sekcji, które wyposażone zostaną m.in. w place startowe, mini rampy, banki, boxy, quoter turn, stairs z rail’em, jump stair z rail’em i wiele innych urządzeń. Skaterzy będą mogli doskonalić swoje umiejętności na kilku poziomach jazdy.

Nowe miejsce do aktywnego uprawiania sportów ma powstać do 15 czerwca br., tak aby na wakacje Park Nowe Oblicze od rana do wieczora tętnił życiem. Koszt budowy skateparku to  683 880 złotych.

Wykorzystano zdjęcia firmy M.P.G. s.c. jako  przykład ich  realizacji  – skatepark  w Stargardzie (Szczecińskim).

Magdalena Dalecka

Komentarze

comments

Zobacz również

DSC_0114

Prokuratura ustanawia hipotekę przymusową na nieruchomościach Sławomira Neumanna. Posłowi PO grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności

Od pewnego czasu Poseł PO z Starogardu Gdańskiego Sławomir Neumann nie ma łatwego życia od ...