Strona Główna / Finanse / Samorządy Województw muszą wziąć odpowiedzialność za transport publiczny – apelują politycy Partii RAZEM
bus-427960_960_720

Samorządy Województw muszą wziąć odpowiedzialność za transport publiczny – apelują politycy Partii RAZEM

Kampania wyborcza rozkręca się na dobre, a każda z partii przedstawia swoje programy i rozwiązania, jakie mają pomóc mieszkańcom danych regionów. Również partia RAZEM rozpoczyna zdradzanie szczegółów swojego programu. Jednym z głównych punktów jest wsparcie transportu publicznego przez samorządy województw.

Partia RAZEM wskazała, że zależy jej, by w polskich regionach samorządy województwa wzięły odpowiedzialność za transport publiczny. Politycy partii apelują o to, by siatka połączeń była tak skonstruowana, by autobusy dojeżdżały do każdej z wsi, która ma sołtysa.

Adrian Zandberg powiedział na jednej z konferencji o tym, że transport publiczny w Polsce przez długi czas się zwijał. Samorządy jak stwierdza, popełniły błąd licząc, że zwijanie transportu publicznego rozwiąże rynek. Efekt okazał się odwrotny.

Podkreślał, że efekt jest obecnie taki, iż z wielu małych miejscowości nie ma żadnej możliwości skorzystania z połączeń komunikacją publiczną – nie można z nich ani wyjechać, ani od nich dojechać. Podkreślał, że sejmik wojewódzki musi wziąć większą odpowiedzialność za transport publiczny, w tym za połączenia autobusowe. „Polska jest jednym z nielicznych krajów w Europie, które tej odpowiedzialności po prostu się zrzekły” – powiedział.

Czy partia RAZEM po wyborach będzie w gronie partii, które będą miały duży wpływ na podejmowanie decyzji w sejmikach wojewódzkich? Póki co, sondaże tego nie zapowiadają a decydująca walka, jak pokazują wszelkie badania społeczne, rozegra się tradycyjnie pomiędzy PO a PiS.

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

policja

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne automaty do gier

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim wspólnie z funkcjonariuszami Oddziału Celnego w Kwidzynie ...