Strona Główna / Konkursy / Ruszył konkurs na najlepszą nazwę dla Parku Miejskiego
Bez nazwy-1

Ruszył konkurs na najlepszą nazwę dla Parku Miejskiego

Lubicie starogardzki Park Miejski? Pewnie wiecie, że przez najbliższe półtora roku nastąpi w nim sporo zmian – nowe alejki, nasadzenia, mała architektura. Ale czy zauważyliście, że naszemu Parkowi czegoś brakuje? Brakuje mu… NAZWY

Park miejski w Starogardzie Gdańskim znajduje się and rzeką Wierzycą w centrum miasta, niedaleko starówki. Starogard Gdański pozyskał z Unii Europejskiej ponad dziewięć milionów złotych na zagospodarowanie cennych przyrodniczo obszarów. W tym roku ruszą roboty budowlane, a zakończenie całej inwestycji planowane jest na końcówkę 2018 roku.

Nazwa może być pomocna podczas procesu projektowego. Pomoże projektantom w stworzeniu dla Parku idei, historii, co pozwoli nadać mu bardziej indywidualny charakter.

Do przedsięwzięć należą m.in. odnowienie oczka wodnego, a figura Wierzyczanki będzie przeniesiona w inne, bardziej wyeksponowane miejsce. Przez park poprowadzi nowa trasa spacerowa, od której odchodzić będą alejki. Przy nich staną ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery. Miasto wybuduje też duży parking z możliwością organizowania w tym miejscu imprez plenerowych.

Niezwykłość parku polega na tym, że w samym centrum miasta starogardzianie mogą doświadczyć błogiego spokoju wśród otaczającej ich zieleni. Mogą pospacerować alejkami pośród drzew przy malowniczej rzece Wierzycy, której tłem są miejskie zabytki.

Patronat – Rada Miasta Starogardu Gd. czeka na ciekawe pomysły nazwy parku. Wypełnione i podpisane formularze można zostawić w pok. nr 1 w Urzędzie Miasta (Biuro Obsługi Klienta), albo ich skany bądź dobrej jakości zdjęcia możecie przesyłać także na adres: starogard2030@gmail.com Dokumenty można pobrać w Urzędzie Miejskim lub na facebooku, na stronie: https://www.facebook.com/starogard2030/?fref=ts.

Powodzenia w wymyślaniu!

Komentarze

comments

Zobacz również

DSC_0114

Prokuratura ustanawia hipotekę przymusową na nieruchomościach Sławomira Neumanna. Posłowi PO grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności

Od pewnego czasu Poseł PO z Starogardu Gdańskiego Sławomir Neumann nie ma łatwego życia od ...

Remi Dom Seniora