http://www.abiprint.pl/
Strona Główna / Gniew / Rozpoczęcie lata w Gniewie
Bez nazwy-1

Rozpoczęcie lata w Gniewie

Wakacje rozpoczną się w tym roku w Gniewie z przytupem. W ostatni weekend czerwca będzie można usłyszeć znanego polskiego piosenkarza MROZU, Antyradio Coverband oraz pochodzącego z Filipin muzyka występującego m.in. w programie „The Voice Of Poland”. Oprócz muzycznych atrakcji na wszystkich będzie też czekał turniej rycerski Króla Jana III Sobieskiego oraz jarmark rzemiosł na rynku starego miasta. Serdecznie zapraszamy!

Thin Jay w Stacji Mikrostyk

W piątek, 28 czerwca na scenie Stacji Mikrostyk wystąpi Thin Jay – wokalista, uczestnik programu „The Voice Of Poland”. Pochodzi z Filipin, w swoich podróżach muzycznych trafił do Tajlandii, gdzie poznał swoją przyszłą żonę- Polkę i tak trafił na polską scenę muzyczną. Otwarcie stacji o godz. 17.00, a występ o godz. 18.30. Organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy w plenerze skarpy nadwiślańskiej.

Spodobał się Patrycji Markowskiej i Piotrowi Cugowskiemu na przesłuchaniach w ciemno w The Voice of Poland. W programie doszedł do poziomu bitew w drużynie Markowskiej, jego gigi zdobywały najlepsze komentarze w sieci.

Jay pochodzi z Filipin, w swoich podróżach muzycznych trafił do Tajlandii, gdzie poznał swoją przyszłą żonę- Polkę i tak trafił na polską scenę muzyczną. Ze swoim składem gra koncerty prezentując covery w mega aranżacji. W Stacji Mikrostyk wystąpi w klimacie rock i pop. Zaprezentuje znane kawałki, świetny wokal i muzykę na najwyższym poziomie. To będzie piękny wieczór!

baner 2

Muzyczne Powitanie Lata

W sobotę, 29 czerwca na rynku w Gniewie muzycznie powitamy lato! Zapraszamy na Gniewski Jarmark Rzemiosł oraz wieczorne koncerty. Tego dnia wystąpi dla Państwa zespół Antyradio Coverband, który zagra przed gwiazdą wieczoru – MROZU!!! Koncerty rozpoczną się na rynku starego miasta w Gniewie o godzinie 18.30.

Impreza towarzyszyć będzie odbywającemu się w ten weekend Międzynarodowemu Turniejowi Rycerskiemu Króla Jana III, na wszystkich którzy odwiedzą Gniew 29 i 30 czerwca czekać będą zatem i historyczne atrakcje!

XXVIII Międzynarodowy Turniej Jana III

W ten weekend, 29- 30 czerwca na Zamku w Gniewie odbędzie się XXVII turniej rycerski Króla Jana III. W sobotę od godz. 11.00 na rynku Starego Miasta odbędzie się Jarmark rzemiosł, Nocą natomiast zapraszamy na turniej Złotej Róży, czyli nocne pojedynki „Rycerzy Gniewu” w niepowtarzalnej oprawie ognia, światła i dźwięku.

Hotel Zamek Gniew 29 – 30 czerwca

Sobota, 29 czerwca

11.30 CEREMONIA OTWARCIA XVIII MIĘDZYNARODOWEGO TURNIEJU RYCERSKIEGO KRÓLA JANA III NA RYNKU STAREGO MIASTA GNIEWU

Prezentacja Rycerzy z Chorągwi: The Order of the Crescen (OC), Drużyny Xsiążęcej (DX), Rycerzy Gniew (RG), Salwa Armatnia na Anioł Pański

Przemarsz Pocztów Rycerskich na Wzgórze Zamkowe

11.00 – 22.00 JARMARK RZEMIOSŁ NA RYNKU STAREGO MIASTA GNIEWU

12.30 GONITWY SPRAWNOŚCIOWE

– konne gonitwy sprawnościowe z mieczem, włócznią i kopią

14.30 GONITWY TURNIEJOWE – RUNDA I RG vs DX – starcia rycerzy w zbrojach, których celem jest skruszenie kopii i wysadzenie przeciwnika z siodła

16.00 GONITWY TURNIEJOWE – RUNDA II OC vs DX

17.30 MELEĖ „GACIOHURT”

18.30 – 22.30 KONCERTY ZESPOŁÓW MUZYCZNYCH NA RYNKU STAREGO MIASTA GNIEWU

23.00 WIDOWISKO HISTORYCZNE „TURNIEJ ZŁOTEJ RÓŻY”

– nocne pojedynki „Rycerzy Gniewu” w niepowtarzalnej oprawie ognia, światła i dźwięku

Niedziela, 30 czerwca

10.00 TURNIEJ KUSZNICZY

13.00 GONITWY TURNIEJOWE – RUNDA III RG vs OC

14.30 MELEĖ – gra turniejowa rycerzy konnych z maczugami RG vs DX vs OC

15.00 CEREMONIA WRĘCZENIA NAGRÓD I ZAKOŃCZENIE TURNIEJU

16.00 MSZA ŚWIĘTA W KAPLICY ZAMKOWEJ z udziałem chóru gregoriańskiego SCHOLA CANTORUM GYMEVENSIS

Impreza biletowana

Cena biletu: ulgowy 5 zł, normalny 10 zł

Komentarze

comments

Zobacz również

popieluszko2

Ks. Jerzy Popiełuszko wzorem do naśladowania w czasach upadku wartości na świecie. „Zło, dobrem zwyciężaj”

Dziś, 19 października, mija 35 rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, który zmarł za głoszenie ...