Strona Główna / pytania wyborcze / PYTANIA W TRYBIE WYBORCZYM: Czy żyją tylko polityką? Kandydat PiS Jan Kilian i Koalicji Obywatelskiej Marek Konkolewski nie odpowiedzieli starogardzianom
wybory art wyborczy

PYTANIA W TRYBIE WYBORCZYM: Czy żyją tylko polityką? Kandydat PiS Jan Kilian i Koalicji Obywatelskiej Marek Konkolewski nie odpowiedzieli starogardzianom

PYTANIA W TRYBIE WYBORCZYM to nowy cykl odpowiedzi kandydatów na Prezydenta lub Radnych tak byście jako mieszkańcy jak najlepiej poznali kandydatów i świadomie oddali głos 21 października. Tym razem spytaliśmy się drogą mailową lub Facebookową kandydatów na Prezydenta Starogardu Gdańskiego jacy są poza polityką.

Tylko Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak oraz kandydatka Kukiz’15 Iwona Nixon chcą by wyborcy lepiej ich poznali. Billboardy to nie wszystko…

Pytania zostały wysłane już dawno temu do wszystkich kandydatów. Kandydaci mieli więc sporo czasu by przedstawić się od strony prywatnej. Akcja PYTANIA W TRYBIE WYBORCZYM trwa także w miastach Elbląg i Braniewo gdzie prowadzimy również nasze portale. W innych miastach praktycznie wszyscy zdecydowali się odpowiedzieć swoim mieszkańcom.

http://www.bogatyelblag.pl/pytania-w-trybie-wyborczym-czy-zyja-tylko-polityka-kandydaci-na-prezydenta-elblaga-od-strony-prywatnej,92139.html

http://bogatebraniewo.pl/pytania-w-trybie-wyborczym-czy-zyja-tylko-polityka-kandydaci-na-burmistrza-braniewa-od-strony-prywatnej/

W Starogardzie Gdańskim udział w akcji PYTANIA W TRYBIE WYBORCZYM wzięli tylko Prezydent Starogardu Janusz Stankowiak oraz kandydatka Kukiz’15 Iwona Nixon.

Mimo dwukrotnych próśb nie odpowiedzieli starogardzianom o swoim prywatnym życiu, kandydat PiS Poseł Jan Kilian ani kandydat Koalicji Obywatelskiej Marek Konkolewski.

Jest to smutne gdyż podczas wielu konferencji i wielkich konwencji każdy z kandydatów mówi o tym, że chce rozmawiać z obywatelami, przekazać im wszystko o sobie. Gdy nadarza się okazja kandydaci dziwnie milkną przy tak prostych pytaniach. Czy na prawdę nie umieją znaleźć 15 minut by poświecić trochę czasu dla swoich wyborców i odpowiedzieć na 3 proste pytania. Gdzie są sztaby wyborcze?

Na mieście jest dużo billboardów. Wielu zarzucało zbyt dużą ilość billboardów Prezydentowi Januszowi Stankowiakowi, tymczasem okazuje się, że to kandydat PiS Jan Kilian oraz kandydat Koalicji Obywatelskiej Marek Konkolewski lekceważą prośby starogardzian do naszego portalu o to, by poznać kandydatów z innej strony niż polityczna.

Czy zatem zmieni to się przy kolejnych pytaniach? Czy może do II tury wyborów przejdą chętnie odpowiadający na pytania Prezydent Janusz Stankowiak i kandydatka Kukiz’15 Iwona Nixon, którzy w kampanii wyborczej wiedzą, że nie liczą się tylko plakaty, płatne artykuły i polityczne hasła…

KilianPoseł Jan Kilian, kandydat PiS na Prezydenta Starogardu Gdańskiego

Bez nazwy-1

 

 

 

BRAK ODPOWIEDZI w wyznaczonym terminie.

KonkolewskiMarek Konkolewski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na Prezydenta Starogardu Gdańskiego

Bez nazwy-1

 

 

 

BRAK ODPOWIEDZI w wyznaczonym terminie.

StankowiakPrezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak

1) Ulubione utwory muzyczne i zespół, zespoły, których lubi Pan słuchać? Czy są takie przeboje, które wywarły na Panu największy wpływ w młodości i dorastaniu?

W młodości słuchałem przede wszystkim zespołu The Beatles. Dzięki niemu zacząłem zajmować się muzyką. Mam kilkadziesiąt ulubionych piosenek różnych wykonawców. Słucham różnej muzyki w zależności od nastroju.

2) Jakie są Pana ulubione książki? Czy jest jakieś motto życiowe, które szczególnie poleca Pan starogardzianom?

Czytam głownie książki z gatunku political fiction i autobiografie. Aktualnie autobiografię – Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina Krystyny Kurczak-Redlich. Jestem z natury wielkim optymistą z dużą wiarą w siebie i w cele, które sobie wyznaczam. Blisko mi do horacjańskiego „carpe diem” (chwytaj dzień), ale wierzę w to, co kiedyś powiedział Jared Leto wokalista i gitarzysta zespołu 30 Seconds to Mars – „Jeśli masz dosyć odwagi, żeby marzyć, wszystko jest możliwe”

3) Podróż życia? Czy już taka była lub jaka jest ta, która jest największym marzeniem? Czy z dotychczasowych podróży po Polsce, Europie, Świecie jest coś co chciałby Pan zrealizować w Starogardzie Gdańskim?

Z podróży, które pamiętam największe wrażenie zrobiła na mnie ostatnia wyprawa do Chin. To niesamowite zobaczyć, jak żyją ludzie uwikłani w system, który dla nas jest już daleką przeszłością. To, że mogłem porównać stereotypy z wyobrażeniem o nich, było dla mnie bezcennym doświadczeniem. Mówi się, że podróże kształcą. To prawda. Z każdej podróży przywożę jakieś inspiracje. Zwiedziłem wiele krajów, w tym naszą piękną Polskę, ale były to krótkie wyjazdy najczęściej związane z rodzinnym urlopem lub wyjazdami służbowymi. Pamiętam, jak po raz pierwszy pojechałem do zaprzyjaźnionego miasta Diepholz w Niemczech. Byłem wówczas dyrektorem Starogardzkiego Centrum Kultury. Zachwycił mnie tamtejszy jarmark. To właśnie on mnie zainspirował, by zorganizować w Starogardzie Wielki Jarmark Kociewski, który pięknie się przyjął i stał już tradycją lipcowego Święta Miasta. Marzę natomiast o podróży dookoła świata – lądem, wodą i powietrzem. Traktuje to marzenie bardzo poważnie. Myślę, że taka podróż to gwarancja wielkiej przygody. Chciałbym taka przygodę życia przeżyć. Chciałbym móc oglądać rzeczy, których dotąd nie widziałem, ze świadomością, że robię to czego naprawdę chcę i co robić lubię… Marzy mi się wyprawa bez ograniczeń, bez celu, dzisiaj tu, jutro tam….w absolutnej wolności. Zgodnie z moim życiowym mottem wierzę, że to możliwe – ale już na emeryturze….

4) Największe hobby?

Największe hobby – oczywiście muzyka, sport i podróże, co chyba da się wyczuć w moim codziennym życiu

NixonIwona Nixon, kandydatka Kukiz’15 na Prezydenta Starogardu Gdańskiego

1) Ulubione utwory muzyczne i zespół, zespoły, których lubi Pani słuchać? Czy są takie przeboje, które wywarły na Pani największy wpływ w młodości i dorastaniu?

Wolałabym się nie dzielić informacją jakiej muzyki słuchałam za młodu… oczywiście żartuję, za młodu była to muzyka house, ale jak wiadomo charakter człowieka zmienia się co 7 lat i moje gusta muzyczne również poszybowały w stronę muzyki klasycznej w melancholijne dni, poprzez light jazz, angielski rock i na muzyce lat 60,70,80-tych kończąc.

2) Jakie są Pani ulubione książki? Czy jest jakieś motto życiowe, które szczególnie poleca Pani starogardzianom?

Ulubiona książka a raczej mój dekalog to Inteligencja emocjonalna Golemana. Motto którym staram się kierować na co dzień i które chciałabym przekazać starogardzianom to ” traktuj innych tak jakbyś sam chciał być traktowany”.

3) Podróż życia? Czy już taka była lub jaka jest ta, która jest największym marzeniem? Czy z dotychczasowych podróży po Polsce, Europie, Świecie jest coś co chciałaby Pani zrealizować w Starogardzie Gdańskim?

Podróż życia… no cóż marzy mi się zobaczyć Hong Kong świecący tysiącem świateł oraz Angkor Wat w Kambodży.

Z moich podróży bliższych bądź dalszych przeniosłabym na pewno do Starogardu niepowtarzalny klimat tętniącego życiem rynku w Krakowie. Smutno mi jak widzę opustoszały z lokali handlowych / gastronomicznych rynek Starogardu oraz ratusz który powinien być wizytówką miasta a nic się w nim nie dzieje poza jednym biurem poselskim. Taki potencjał się marnuje.

4) Największe hobby?

Największe hobby od lat to sport: aktywny wypoczynek, spacery, pływanie

Komentarze

comments

Zobacz również

Starogard Gdański - Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego 1

Śmiertelny wypadek w zatoce autobusowej

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym zginęła mieszkanka ...