Strona Główna / Kultura i Rozrywka / Przedstawiamy harmonogram zajęć dla dzieci podczas ferii zimowych
26195568_894726944042126_242244809339813396_n

Przedstawiamy harmonogram zajęć dla dzieci podczas ferii zimowych

Ferie zimowe w województwie pomorskim zaczynają się już 29 stycznia i potrwają do 11 lutego. Zapewniamy, że dzieci nie będą narzekać na brak atrakcji w Starogardzie Gdańskim. Rodzice muszą wcześniej wypełnić formularz zgłoszeniowy dziecka, do udziału w zaplanowanych zajęciach. Poniżej przedstawiamy propozycje.

Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci i Młodzieży

Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. Bernarda Sychty przygotowali cykl spotkań tematycznych od 29 stycznia do 10 lutego w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci i Młodzieży (I piętro) w godz. 11:00 – 13:00. Dzieci będą czytać fragmenty książek, rozmawiać, przygotowywać prace plastyczne na takie tematy, jak: „Zimowe pejzaże miast”, „Strój dawniej i dziś”, „Zimowe gry i łamigłówki dla każdego”, „Z Nelą na kole podbiegunowym”, „Zimowe robótki”, „Basia i sporty zimowe”, „Literkowy zawrót głowy”, „Zimowe stwory”, „W świecie wielorybów i delfinów”, „Bajkowa poczta”.

Dla dzieci które lubią trochę historii:

Zostały przygotowane zajęcia typu: film „Kazimierz Deyna – Piłkarz XX wieku” oraz prelekcja na jego temat. Wyświetlony może zostać również film „Starigrod 1197” połączony z wykładem na temat Grodziska Owidz w świetle materiałów archeologicznych. Na zwiedzających czekają także: opowieść o dwudziestoleciu międzywojennym w Starogardzie Gdańskim połączona ze zwiedzaniem Baszty, opowieści i prezentacja multimedialna o dinozaurach, zwiedzanie aktualnych wystaw, prelekcja na temat mumifikacji oraz projekcja wybranych teatrzyków lalkarskich, np. „Złoto króla Megamona”, „Czerwony Kapturek”, czy „O przekupnych zwierzętach”. Muzeum Ziemi Kociewskiej oferuje możliwość bezpłatnego zwiedzenia dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży oraz wybór dodatkowych atrakcji po wcześniejszym ustaleniu terminu pod nr tel. 58 56 246 75.

Ośrodek Sportu i Rekreacji

Ośrodek Sportu i Rekreacji młodym starogardzianom proponuje: w dniach 29 stycznia – 2 lutego w godz. 10:00 – 13:00 w Miejskiej Hali Sportowej im. A. Grubby przy ul. Olimpijczyków Starogardzkich 1 zajęcia dla dzieci od 6. roku życia. W ich ramach przewidziane są gry i zabawy ogólnosprawnościowe, zajęcia sportowe i edukacyjne, wycieczki piesze, kino, a także karaoke. Zapisy prowadzone będą każdego dnia od godz 9:45. Dodatkowo, w zależności od pogody, w drugim tygodniu ferii będzie można skorzystać z lodowiska, jeśli będzie funkcjonowało.

Osiedlowy Dom Kultury

Bardzo ciekawe zajęcia przygotował również Osiedlowy Dom Kultury, zróżnicowane w dziedzinach takich jak: aktorstwo, dziennikarstwo, fotografowanie, rejestrowanie kamerą, tworzenie muzyki. W trakcie spotkań dzieci będą uczyły się: pracy nad sztuką teatralną, pracy nad skomponowaniem muzyki do sztuki teatralnej, pracy z kamerą, pracy z aparatem fotograficznym, pracy dziennikarskiej nad relacjonowaniem wydarzeń podczas półkolonii. Nauka nowych umiejętności będzie dostosowana do wieku dziecka i przekazana przez profesjonalistów, którzy na co dzień zajmują się daną dziedziną. Zdobędą nowe umiejętności, poza tymi związanymi projektem „Pasja”, będą to m.in. szycie igłą i nicią zabawek z filcu, czy wykonywanie koszyczków z bobiny. Dzieci znajdujące się w ODK w okresie ferii zimowych będą pod opieką wychowawców, którzy zadbają o ich bezpieczeństwo i zaangażowanie w projekt „Pasja!”

Oprócz pracy przewidziana jest również rozrywka typu: dyskoteki, bale przebierańców, rundy gier planszowych.

Pod koniec ferii – 7 lutego o godz. 12:00 zaprezentowane zostaną wspólne działania dzieci: wystawienie sztuki teatralnej z akompaniamentem muzycznym, scenografią tematyczną. Grupa filmowców uwieczni spektakl na taśmie video, na fotografiach, a grupa dziennikarzy stworzy relację z występu artystycznego i opisze wydarzenie w Gazetce z Półkolonii. W piątek 9 lutego o godz. 11:00 zostaną zaprezentowane dzieła: wydruki fotograficzne, multimedialny pokaz zdjęć, wyświetlony będzie pokaz filmowy ze sztuki teatralnej, zaprezentowana zostanie Gazetka z Półkolonii w ODK zbierająca wszystkie działania w jedną całość.

Rodzice pamiętajcie, że dziecko aby mogło wziąć udział w zajęciach, to musi mieć wcześniej wypełniony formularz.

Komentarze

comments

Zobacz również

luka art 26062018

W latach 2018-2020 najwięcej rodzin utraci dopłaty w kredycie Rodzina na Swoim. Zmniejsz swoje raty i przejdź do innego Bankuǃ

Program Rodzina na Swoim był niezwykle popularny wśród młodych Polaków. Szacuje się, że w latach ...

Remi Dom Seniora