Strona Główna / Finanse / Prokuratura ustanawia hipotekę przymusową na nieruchomościach Sławomira Neumanna. Posłowi PO grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności
DSC_0114

Prokuratura ustanawia hipotekę przymusową na nieruchomościach Sławomira Neumanna. Posłowi PO grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności

Od pewnego czasu Poseł PO z Starogardu Gdańskiego Sławomir Neumann nie ma łatwego życia od kiedy wybuchła afera Sensor Cliniq gdzie zarzuca się Posłowi przekroczenie uprawnień w czasie gdy był za czasów rządów PO-PSL wiceministrem zdrowia. Dzisiejsza informacja o decyzji prokuratury jest z całą pewnością bolesna dla starogardzkiego polityka.

22 stycznia, dowiedzieliśmy się m.in. za sprawą TVP INFO, że prokuratura ustanowiła hipotekę przymusową na 3 nieruchomościach należących do Sławomira Neumanna. Jak tłumaczy prokurator Tomasz Czułowski z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze chodzi o potrzebę zabezpieczenia wykonania grożącej mu kary grzywny.

Na wcześniejszym etapie postępowania zabezpieczenie w tej samej wysokości zostało także dokonane na majątku drugiego z podejrzanych w tej sprawie – dodaje Czułowski.

Wcześniej śledczy ustanowili poręczenie majątkowe w wysokości 50 tys. wobec Posła. Poza karami finansowymi znanemu działaczowi Platformy Obywatelskiej grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wszystko za sprawą afery Sensor Cliniq. Zdaniem Prokuratury Krajowej w wyniku działań Neumanna jako wiceministra zdrowia nastąpiło „osiągnięcie korzyści majątkowych w wysokości 13,5 miliona złotych przez warszawską klinikę medyczną (Sensor Cliniq – portal tvp.info), która bezprawnie pobierała od pacjentów opłaty za zabiegi finansowane w rzeczywistości przez Narodowy Fundusz Zdrowia”.

Jak informowała prokuratura, NFZ wykrył nieprawidłowości i chciał wypowiedzieć klinice kontrakt, jednak właśnie na skutek nacisków Neumanna przedłużył go na kolejny rok. Ówczesny wiceminister interweniował u prezes NFZ i dyrektora Mazowieckiego Oddziału Funduszu Adama T.

Poseł PO Sławomir Neumann zgłosił na decyzję prokuratury zażalenie do sądu.

Jak potoczą się losy starogardzkiego polityka? Sytuacja będzie na pewno niezwykle ciekawiła nie tylko starogardzian ale i wielu Polaków. Pozycja Sławomira Neumanna w Platformie Obywatelskiej od lat jest bardzo duża.

Red. źródło TVP INFO

Komentarze

comments

Zobacz również

fire-and-water-2354583_1920

Czy PPK to dobry program emerytalny dla Polaków? … Od lewego do prawego

W naszym comiesięcznym cyklu „od lewego do prawego” tradycyjnie zadajemy pytania lokalnym politykom z różnej ...