Remi Dom Seniora
Strona Główna / Slider - Strona Główna / Prezydent Janusz Stankowiak bardzo dobrze poprowadził kampanię wyborczą. Czy wygra w I turze? Polityczni konkurenci strzelali z kapiszonów
urząd-miasta-660x330

Prezydent Janusz Stankowiak bardzo dobrze poprowadził kampanię wyborczą. Czy wygra w I turze? Polityczni konkurenci strzelali z kapiszonów

Przed kampanią wyborczą mało kto miał murowanego kandydata do zwycięstwa. Po ponad miesięcznej kampanii wyborczej wydaje się jednak, że to Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak mimo obowiązków pełnienia urzędu najlepiej przeprowadził kampanię wyborczą i ma olbrzymią szansę na reelekcję. Pytanie brzmi czy wygra już w I turze?

Polityczni konkurenci nie znaleźli mocnych argumentów w krytyce Prezydenta Janusza Stankowiaka. Dominowały ataki mało merytoryczne

Tegoroczna kampania wyborcza w całej Polsce nie była długa. Była krótka ale za to intensywna. Prezydent Starogardu Gdańskiego mimo zaklinania rzeczywistości przez politycznych rywali praktycznie dokończył większość inwestycji do samego końca. Owszem pozostają jeszcze kosmetyczne ostatnie szlify na dworcu PKP czy na starogardzkim Rynku ale każdy trzeźwo obserwujący starogardzianin widzi, że Starogard Gdański zmienia się na lepsze. Wreszcie Aleja Wojska Polskiego staje się pięknym deptakiem, który będzie cieszył widok dla wysiadających turystów w naszym mieście. Dworzec PKP został pięknie odrestaurowany i z całą pewnością wejście do niego nie będzie nam starogardzianom przynosić wstydu. Spełnia on wszelkie standardy europejskie a podświetlony w nocy zachwyca. Widać to po zdjęciach

http://bogatystarogard.pl/dworzec-pkp-i-aleja-wojska-polskiego-otwarte/

Podobnie rzecz ma się z rynkiem, jak widać po nagraniu to już zupełnie inne miejsce.

Polityczni rywale Janusza Stankowiaka atakowali go przez całą kadencję za to, że Rynek jest rozkopany itd. itp. Ale czy jak my remontujemy własne mieszkania to czy też nie mamy sporej ilości komplikacji? Nowy Rynek będzie jednak perłą naszego miasta. To jest bezapelacyjny FAKT.

Polityczni rywale na finiszu kampanii wyborczej atakowali Prezydenta za uroczyste otwarcie dworca PKP gdy ten wymaga jeszcze paru drobnych szlifów. A czy nie krytykowali by Prezydenta gdyby odwołał koncert zaproszonej gwiazdy muzycznej i pieniądze by przepadły? Wtedy krzyczeli by, że to niegospodarność! Nowy dworzec PKP będzie kolejną wizytówką naszego miasta. To jest bezapelacyjny FAKT.

Park NOWE OBLICZE to kolejna duma Prezydenta Starogardu Gdańskiego. W konkursie „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Pomorskiego 2018” ustąpił tylko Gdańskowi.

https://starogard.pl/najlepsza-przestrzen-publiczna-park-nowe-oblicze-wsrod-wyroznionych-64443/

Atak za Billboardy – bezsensowny i populistyczny

Przejeżdżając przez Starogard Gdański widać masę billboardów. Są jednak niektóre, które zamiast tradycyjnych twarzy i loga partii wyróżniają się od innych. Mowa o billboardach „Nasz Starogard”. Na billboardach widzimy Prezydenta Janusza Stankowiaka i jego kandydatów z list, którzy są uśmiechnięci, promienni i nawet pstrykają sobie słynne „selfie”.

Polityczni przeciwnicy w internecie starali się dać narrację, że Prezydent Janusz Stankowiak mógłby dać zamiast tych billboardów pieniądze na obiady dla dzieci.

billboardy

To kompletny nonsens i populizm. Atak można by było zrozumieć gdyby jakiś konkurencyjny komitet wyborczy czy partia polityczna zamiast drukować billboardy na początku kampanii zrobiła przelew kilkuset tysięcy złotych dla biednych dzieci w Starogardzie Gdańskim na obiady. Nikt takiej oficjalnej konferencji nie zrobił, nie pochwalił się takim czynem. Nie można więc krytykować kogoś za coś czego samemu się nie zrobiło.

Prawica podzielona i skłócona – strategiczny błąd

Na sam koniec Prezydent Janusz Stankowiak otrzymał prezent wyborczy od Prawa i Sprawiedliwości oraz Kukiz’15. Prawa strona sceny politycznej od PiS, Kukiz’15 czy klubów Gazety Polskiej mogła być wielkim biało- czerwonym blokiem patriotycznym chcącym wygrać te wybory w Starogardzie Gdańskim. Gdyby poszli do wyborów wspólnie szanse Prezydenta Janusza Stankowiaka z całą pewnością byłyby niższe.

Zamiast tego w czasie kampanii wyborczej mięliśmy nieustanne przepychanki pomiędzy Kukiz’15 a Prawo i Sprawiedliwością. Przepychanki pomiędzy politykami, którzy jeszcze niedawno wspólnie razem działali w jednym środowisku.

Kto do tego dopuścił na prawicowym skrzydle trudno już teraz analizować jednak rozłam w patriotycznych środowiskach prawicy w Starogardzie Gdańskim był strzałem w kolano dla tego środowiska. Z bratobójczej walki z całą pewnością nikt nie wygra.

Koalicja Obywatelska postawiła na Marka Konkolewskiego. Nie zrobił on błędów w kampanii. Jednak późne ogłoszenie jego kandydatury i nie promowanie postaci Marka Konkolewskiego jako przyszłego Prezydenta Starogardu przez kilka ostatnich lat powoduje, że nie będzie on miał też chyba szans z obecnym Prezydentem naszego miasta.

Prezydent Janusz Stankowiak ma więc duże szanse by wygrać te wybory. Czy wygra już w I turze?

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

Kociewiacy-dla-Hospicjum

Już po raz drugi odbędzie się piknik „Kociewiacy dla Hospicjum”

Po raz drugi w Starogardzie Gdańskim odbędzie się piknik „Kociewiacy dla Hospicjum”. Również w tym ...