Strona Główna / Finanse / Pracownicy Biedronka zdecydują się na strajk generalny?
biedronka-large

Pracownicy Biedronka zdecydują się na strajk generalny?

NSZZ „Solidarność” działająca w sieci Biedronka zamierza powalczyć o prawa pracowników w słynnej sieci handlowej. Co będzie głównym punktem sporu?

Przedstawiciele NSZZ „Solidarność” chcą przede wszystkim powalczyć o skrócenie godzin pracy w soboty oraz zwiększenie zatrudnienia w sklepach.

Przewodniczący Solidarności w Jeronimo Martins Piotr Adamczak zwrócił uwagę, że w związku z zakazem sprzedaży w niedzielę zdarzyły się przypadki wydłużenia godzin otwarcia sklepów w soboty do 22 lub nawet do 23! Często do sklepów przychodziły osoby pod wpływem alkoholu, a grupa Jeronimo Martins jak twierdzi przewodniczący Solidarności, nie zapewniła pracownikom odpowiedniej ochrony i do sklepów często wzywana jest policja.

Jak zaznaczył, zamknięcie sklepu nie oznacza, że pracownicy od razu mogą wyjść do domu. „Trzeba jeszcze uporządkować sklep, podliczyć kasy i wykonać wiele innych czynności. W efekcie pracownicy wychodzą ok. północy. Nasze sklepy są i w dużych miastach, gdzie o tej porze jeżdżą jeszcze autobusy, i w małych miejscowościach, gdzie tej komunikacji nie ma” – zwrócił uwagę Adamczak.

Ponadto Piotr Adamczak chciałby, by grupa zwiększyła zatrudnienie, gdyż te nie jest według niego współmiernie wysokie w stosunku do ilości zwiększanych zadań.

Czy związek zawodowy dogada się z pracodawcą? Jeśli do tego nie dojdzie, w Biedronce może dojść nawet do strajku generalnego. Czy jest to możliwe, by największa sieć sklepów doczekała się buntu swoich pracowników?

Red. Źródło stooq.pl

Komentarze

comments

Zobacz również

policja

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne automaty do gier

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim wspólnie z funkcjonariuszami Oddziału Celnego w Kwidzynie ...