Strona Główna / Kronika Policyjna / Posługiwała się cudza kartą płatniczą
policja

Posługiwała się cudza kartą płatniczą

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 29-latkę, która wielokrotnie zapłaciła za zakupy w sklepie skradziona kartą zbliżeniową. Mieszkanka Kociewia została przesłuchana i usłyszała zarzuty. Grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci ze starogardzkiej komendy przedstawili zarzuty kradzieży portfela z dowodem osobistym, kartami płatniczymi oraz kradzieży z włamaniem na konto bankowe. Usłyszała je 29-letnia mieszkanka Kociewia, która robiła zakupy płacąc za nie skradzioną kartą zbliżeniową.

Na jej trop wpadli miejscowi kryminalni, którzy po otrzymaniu zgłoszenia w tej sprawie natychmiast przystąpili do typowania sprawcy tego przestępstwa. Zebrane w toku czynności informacje oraz praca operacyjna doprowadziły do zatrzymania 29-letniej mieszkanki Starogardu Gdańskiego.

Jak ustalili śledczy podejrzana kobieta tylko jednego dnia, aż 8-krotnie użyła kradzionej karty do płatności zbliżeniowych. Wartość tych transakcji została oszacowana na łączną kwotę blisko 300 zł. Kobieta usłyszała łącznie 9 zarzutów. Za popełnienie tego przestępstwa grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich, którzy posiadają tzw. bankowe karty zbliżeniowe o zachowanie szczególnej ostrożności przy posługiwaniu się tym środkiem płatniczym. Kartę przechowujmy w takim miejscu, aby była ona niedostępna dla innych osób, ponieważ łatwo możemy stracić swoje oszczędności.

asp. sztab. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim

Komentarze

comments

Zobacz również

DSC_0114

Prokuratura ustanawia hipotekę przymusową na nieruchomościach Sławomira Neumanna. Posłowi PO grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności

Od pewnego czasu Poseł PO z Starogardu Gdańskiego Sławomir Neumann nie ma łatwego życia od ...