Strona Główna / Kronika Policyjna / Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny Weekend”
policja

Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny Weekend”

Już 30 maja pomorscy policjanci rozpoczną działania „Bezpieczny Weekend”. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas wzmożonych przejazdów wynikających z długiego weekendu.

Od 30 maja do 3 czerwca na pomorskich drogach zauważymy większą ilość policjantów, którzy będą dbali o nasze bezpieczeństwo podczas podróży związanych z długim weekendem. Policjanci zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia, które najczęściej są przyczyną zdarzeń drogowych. Na drogach spotkamy zatem patrole wyposażone w mierniki prędkości oraz pojazdy wyposażone w wideorejetrator.

Każdy kontrolowany kierujący zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W uzasadnionych przypadkach policjant wykona badanie na zawartość środków działających podobnie do alkoholu.

Przypominamy, że gwarantem bezpiecznej podróży jest jazda zgodna z przepisami oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Wszelkie zbędne przedmioty powinny znajdować się w bagażniku, na każdą godzinę jazdy należy zrobić krótką, kilkuminutową przerwę. Jeżeli kierowca czuje znaczne zmęczenie, powinien zrobić dwudziestominutową drzemkę.

Motocyklistom przypominamy, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem jednośladów. Stosowanie ograniczonego zaufania przez motocyklistów jest szczególnie pożądane. Policjanci dokonają również licznych kontroli motocyklistów. Brak uprawnień będzie bezwzględnie karany. Powodowanie nadmiernego hałasu, naganny stan techniczny, mogą spowodować konieczność odholowania pojazdu i zakończenie weekendowej wycieczki.

Komentarze

comments

Zobacz również

PKS-10-752x440

Dworzec PKS w Starogardzie po nowemu

Od 1 marca starogardzianie, a także mieszkańcy powiatu i odwiedzający miasto goście będą mogli w pełni ...