Strona Główna / Aktualności / Polska i Świat / Polpharma Starogard rzuca najwięcej punktów w lidze. To najlepszy wynik polskiej drużyny w PLK od 2003 roku!
hicks

Polpharma Starogard rzuca najwięcej punktów w lidze. To najlepszy wynik polskiej drużyny w PLK od 2003 roku!

W Starogardzie Gdańskim sporo ostatnio mówi się o niepewności czy sponsor tytularny będzie dalej finansował drużynę. Patrząc na efektowną grę jaką prowadzą Kociewskie Diabły w tym sezonie sponsor powinien się mocno zastanowić czy wycofywać się z tak rewelacyjnie grającej drużyny.

Polpharma Starogard najlepsza w ataku ze wszystkich zespołów w lidze

94,5 punktów na mecz rzuca w tym sezonie drużyna Polpharmy Starogard Gdański. Od kiedy te statystyki dostępne są na stronie PLK to najlepszy wynik od 2003 roku. Wcześniej lepsze pod względem tej statystyki były tylko takie legendarne zespoły PLK jak Śląsk Wrocław (97,2 pkt/mecz) czy Mazowszanka Pruszków (94,8 pkt/mecz) z sezonu 1996/97.

W tamtym zespołach grali tacy gracze jak Maciej Zieliński i Dominik Tomczyk ze Śląska Wrocław czy Mazowszanka Pruszków, która zdobywała mistrzowskie tytuły.

Od 22 lat na parkietach PLK nie było drużyny rzucającej aż tylu punktów i w dużej mierze wynika to z systemu, który w Polpharmie wprowadził Artur Gronek. Trener „Kociewskich Diabłów” w swoich założeniach przedsezonowych podkreślał, że chce aby jego drużyna miała 100 posiadań i 30 rzutów wolnych, co przypomina naśladowanie obecnych trendów w koszykówce. Obecnie drużyna Gronka jest najszybciej grającym zespołem od sezonu 2003/04 (brak danych z wcześniejszych lat).

Więcej informacji dostępnych pod linkiem:

http://polskikosz.pl/duze-liczby-polpharma-bije-rekord-w-ataku/?fbclid=IwAR3tE1WAWTbgb4tyIX2vcw8nXsoJnGGd5EfO-cb37997RJY6kkhPYLk_HTY

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

starogard gdański usłyszał zarzuty za posiadanie blisko 1,5 kg.narkotyków,1

Usłyszał zarzuty za posiadanie blisko 1,5 kg narkotyków

Starogardzcy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który posiadał w mieszkaniu narkotyki. W wyniku przeszukania policjanci zabezpieczyli blisko ...