Strona Główna / Kronika Policyjna / Połknął 5 złotych, pomogli mu policjanci
policja

Połknął 5 złotych, pomogli mu policjanci

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego pomogli 7-latkowi, który po połknięciu 5 złotowej monety miał poważne problemy z oddychaniem. Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek w jednym ze starogardzkich mieszkań. Policjanci bez wahania zawieźli dziecko do szpitala, gdzie chłopiec uzyskał fachową pomoc medyczną.

W piątek 15 czerwca br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał informację o 7-latku, który połknął 5 zł. Moneta utknęła chłopcu w gardle i utrudniała oddychanie. Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych w mieszkaniu, gdzie dziecko przebywało wraz z matką.

Dyżurujący przy telefonie alarmowym funkcjonariusz natychmiast skierował w to miejsce znajdujący się najbliżej radiowóz. Kryminalni, którzy dotarli pod adres interwencji, próbowali udrożnić drogi oddechowe chłopca. Niestety próba wykrztuszenia monety okazała się nieskuteczna. Policjanci nie czekając na dalszy rozwój sytuacji, zabrali duszącego się siedmiolatka do nieoznakowanego radiowozu i zawieźli go na sygnałach do szpitala.

Dzięki natychmiastowej reakcji starogardzkich funkcjonariuszy chłopiec bardzo szybko trafił pod fachową opiekę. Od momentu otrzymania zgłoszenia do chwili przekazania chłopca zespołowi ratownictwa medycznego upłynęło zaledwie 7 minut.

asp. sztab. Marcin Kunka Oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim

Komentarze

comments

Zobacz również

PKS-10-752x440

Dworzec PKS w Starogardzie po nowemu

Od 1 marca starogardzianie, a także mieszkańcy powiatu i odwiedzający miasto goście będą mogli w pełni ...