Strona Główna / Kronika Policyjna / Policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza
Starogard Gdański - Policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza 1

Policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 52-latka podejrzanego o liczne okradanie busów z narzędziami i sprzętem remontowo-budowlanym. Śledczy przedstawili mu 7 zarzutów dotyczących włamań. Wstępna oszacowana wartość strat wyniosła ponad 90 tys. zł. Sprawca działał w warunkach recydywy i został tymczasowo aresztowany. Kryminalni zlikwidowali również dziuplę, w której podejrzany ukrywał skradzione narzędzia.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim doprowadzili do swojej jednostki 52-latka podejrzanego o liczne włamania. Mężczyzna, który działał w recydywie został zatrzymany na gorącym uczynku podczas kolejnej próby kradzieży. Przestępca trudnił się włamaniami do firmowych busów, z których zabierał elektronarzędzia oraz sprzęt remontowo-budowlany. Sprawca działał na terenie powiatu starogardzkiego i tczewskiego. Wstępna wartość strat powstałych w wyniku jego działalności oszacowana została na kwotę ponad 90 tys. zł.

Starogardzcy kryminalni zlikwidowali również 3 dziuple, w których podejrzany ukrywał swoje łupy. Mężczyzna został już przesłuchany. Śledczy przedstawili mu 7 zarzutów dotyczących włamań. Mundurowi odzyskali także znaczną część ze skradzionych przedmiotów. Obecnie trwa ustalanie ich właścicieli.

Wczoraj starogardzki sąd zastosował wobec zatrzymanego przez policję 52-latka tymczasowy areszt. Teraz włamywacz spędzi najbliższe 3 miesiące za kratkami, gdzie będzie oczekiwał na dalsze decyzje wymiaru sprawiedliwości. Za włamanie grozi kara do 10 lat więzienia.

Pamiętajmy o zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa. Parkując auto nie pozostawiajmy w nim żadnych wartościowych przedmiotów. Zadbajmy o to, aby nasz samochód był zaparkowany w miejscu oświetlonym, najlepiej monitorowanym lub często uczęszczanym.

Komentarze

comments

Zobacz również

connection-4884862_1920

W ostatnim tygodniu 542 nowych zakażeń w województwie pomorskim

Od zeszłego poniedziałku (14.09) do dzisiaj (21.09) w naszym województwie pojawiło się 542 nowe zakażenia, ...