Strona Główna / Kronika Policyjna / Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń
Starogard Gdański - Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń.

Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zabezpieczyli blisko 23 kilogramy liści tytoniu oraz suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy. W związku ze sprawą policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, podejrzanego o nielegalne przechowywanie wyrobów akcyzowych. Straty oszacowane na rzecz Skarbu Państwa powstałe w wyniku popełnienia tego przestępstwa wyniosły ponad 11,5 tys. zł.

Policjanci z wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie Starogardu Gdańskiego przechowywana jest kontrabanda. Aby to potwierdzić 26 czerwca 2019 roku funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia użytkowane przez 34-letniego mieszkańca Kociewia. Okazało się, że mężczyzna w jednym z pokoi przechowywał 2 jutowe worki wypełnione suszonymi liśćmi oraz krojonym tytoniem. Dodatkowo w piwnicy kryminalni znaleźli plastikowy worek, w którym znajdował się balot sprasowanych liści tytoniu. W wyniku podjętych czynności policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 23 kilogramy tytoniu oraz urządzenie służące do jego rozdrabiania.

Wstępne obliczenia wskazują, że Skarb Państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na kwotę ponad 11 tysięcy złotych. Właściciel nielegalnego towaru został zatrzymany i usłyszał wczoraj zarzuty dotyczące przechowywania wyrobów akcyzowych bez znaków skarbowych. Za taki czyn grozi kara pozbawiania wolności do lat 3 oraz grzywna.

Komentarze

comments

Zobacz również

popieluszko2

Ks. Jerzy Popiełuszko wzorem do naśladowania w czasach upadku wartości na świecie. „Zło, dobrem zwyciężaj”

Dziś, 19 października, mija 35 rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, który zmarł za głoszenie ...