Strona Główna / Kronika Policyjna / Policjanci wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku drogowego
Starogard Gdański - POLICJANCI WYJAŚNIAJĄ OKOLICZNOŚCI TRAGICZNEGO WYPADKU DROGOWEGO 1

Policjanci wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku drogowego

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem pieszego i osobowego volkswagena. Do zdarzenia doszło w miejscowości Lubichowo na drodze wojewódzkiej nr 214. Obrażenia jakich doznał potrącony mężczyzna okazały się śmiertelne. Pracujący na miejscu policjanci wykonali czynności procesowe oraz zabezpieczyli ślady, które mogą okazać się pomocne w dokładnym ustaleniu przebiegu tego zdarzenia.

W miniony piątek 9 listopada dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał zgłoszenie o śmiertelnym wypadku drogowym z udziałem pieszego. Do zdarzenia doszło około godz. 21.30 na drodze wojewódzkiej nr 214 pomiędzy Lubichowem, a Zelgoszczą. Skierowani w ten rejon funkcjonariusze ustalili wstępne okoliczności tego zdarzenia oraz sporządzili dokumentację procesową.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji jadący w kierunki Zelgoszczy volkswagen potrącił mężczyznę, który wszedł na jezdnie bezpośrednio przed jadące auto. Obrażenia jakich doznał 61-letni mieszkaniec gminy Lubichowo okazały się śmiertelne. Wiadomo już, że kobieta kierująca  volkswagenem była trzeźwa, a pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych.

Na miejscu tego zdarzenia jako pierwsi interweniowali funkcjonariusze z Posterunku Policji w Lubichowie, którzy w drodze na nocną służbę natrafili na ten wypadek. Mundurowi reanimowali potrąconego mężczyznę do czasu przyjazdu pozostałych służb ratowniczych.

Pracujący na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili oględziny pojazdu, a policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczył ujawnione ślady, które pomogą w wyjaśnieniu bliższych okoliczności tego tragicznego wypadku.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych. Mundurowi ostrzegają także pieszych i rowerzystów, aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu i poruszaniu się po jezdni. Dla naszego bezpieczeństwa pamiętajmy również o używaniu elementów odblaskowych, szczególnie w tym okresie, gdy widoczność na drodze jest znacznie ograniczona.

asp. sztab. Marcin Kunka Oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim

Komentarze

comments

Zobacz również

Starogard Gdański - Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego 1

Śmiertelny wypadek w zatoce autobusowej

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym zginęła mieszkanka ...