http://www.abiprint.pl/
Strona Główna / Kronika Policyjna / Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego
Starogard Gdański - Śmiertelny wypadek drogowy 4

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego

Policjanci wyjaśniają przyczyny tragicznego w skutkach wypadku drogowego, który wydarzył się w miejscowości Piesienica. W wyniku zderzenia motoroweru z osobowym volkswagenem zginął 48-letni kierowca jednośladu.

Dzisiaj około godz. 6.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, jaki wydarzył się na skrzyżowaniu w miejscowości Piesienica. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze drogówki oraz policjanci z grupy dochodzeniowo śledczej wraz z technikiem kryminalistyki.

baner 750

Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu mundurowych, do zdarzenia doszło najprawdopodobniej w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa na skrzyżowaniu. Mieszkaniec Starogardu Gdańskiego, który kierował motorowerem, jadąc drogą podporządkowaną, doprowadził do zderzenia z osobowym volkswagenem. Obrażenia jakich, doznał 48-letni kierowca jednośladu okazały się śmiertelne. Mimo podjętej reanimacji mężczyzna zmarł. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca golfem kobieta była trzeźwa.

Interweniujący w tej sprawie policjanci sporządzili oględziny rozbitych pojazdów oraz miejsca zdarzenia. Technik kryminalistyki wykonał dokumentację fotograficzną i zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą w ustaleniu bliższych okoliczności tego zdarzenia.

Policja apeluje o to, aby dojeżdżając do skrzyżowań zawsze zachowywać szczególną ostrożność. Miejsca, w których krzyżuje się ruch pojazdów są szczególnie narażone na możliwość wystąpienia kolizji lub wypadków. Dlatego zawsze należy spojrzeć na oznakowanie poziome i pionowe, zachować ostrożność, oraz ustąpić pierwszeństwa przejazdu zgodnie z oznakowaniem. Na skrzyżowaniach powinniśmy również stosować zasadę ograniczonego zaufania oraz nigdy nie jeździć na pamięć.

Komentarze

comments

Zobacz również

fire-and-water-2354583_1920

Czy PPK to dobry program emerytalny dla Polaków? … Od lewego do prawego

W naszym comiesięcznym cyklu „od lewego do prawego” tradycyjnie zadajemy pytania lokalnym politykom z różnej ...

https://dragondeweloper.pl/