Strona Główna / Kronika Policyjna / Policjanci wśród seniorów mówili o oszustach
STAROGARD GDAŃSKI – POLICJANCI WŚRÓD SENIORÓW MÓWILI O OSZUSTACH 3

Policjanci wśród seniorów mówili o oszustach

Starogardzcy policjanci odwiedzili grupę seniorów, wśród których propagowali bezpieczne zachowania. Była to doskonała okazja do omówienia w jaki sposób działają oszuści, a tym samym dowiedzieć się jak ustrzec się przed zagrożeniami. Każdy uczestnik otrzymał materiały informacyjne. Frekwencja dopisała, a uczestnicy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali pogadanki, która była częścią autorskiej inicjatywy „Bezpieczny Senior”.

Wczoraj przed południem starogardzcy policjanci uczestniczyli w spotkaniu z seniorami. Była to doskonała okazja do tego, aby w ponad 100-osobowej grupie słuchaczy omówić sposoby działania oszustów metodą „Na wnuczka” i „Na policjanta”. Mundurowi zaprezentowali również film, w którym przedstawiono jedną z metod, jaką posługują się przestępcy w kontaktach z seniorami.

baner 004

Głównym celem funkcjonariuszy było przede wszystkim uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których można stać się ofiarą przestępstwa, zwiększenie świadomości osób starszych o tego typu zjawiskach i przekazanie informacji o tym, jak postępować w przypadku zagrożenia. Policjanci upowszechnili również wiedzę na temat numeru telefonu alarmowego 112. Podczas spotkania stróże prawa informowali również o tym jak ustrzec się przed oszustami, którzy właśnie często osoby starsze i samotne wybierają jako swoje ofiary.

Frekwencja dopisał, a uczestnicy spotkania z dużym zainteresowaniem wysłuchali informacji oraz rad policjantów.

asp. sztab. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim

Komentarze

comments

Zobacz również

starogard gdański usłyszał zarzuty za posiadanie blisko 1,5 kg.narkotyków,1

Usłyszał zarzuty za posiadanie blisko 1,5 kg narkotyków

Starogardzcy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który posiadał w mieszkaniu narkotyki. W wyniku przeszukania policjanci zabezpieczyli blisko ...