Strona Główna / Skórcz / Policjanci uczcili pamięć „Żelaznego”
Starogard DdaDski - Skórcz uczciB pami__ {elaznego 4

Policjanci uczcili pamięć „Żelaznego”

Odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego rozpoczęła się uroczystość złożenia kwiatów przy tablicy pamiątkowej umieszczonej na budynku Posterunku Policji w Skórczu. W ten sposób upamiętniono akcję rozbrojenia jednej z siedmiu placówek komunistycznych organów bezpieczeństwa przez Szwadron 5 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej. Po uroczystości odbył się II Bieg Żołnierzy Wyklętych.

11 marca 2018 roku już po raz drugi politycy, samorządowcy, policjanci oraz przedstawiciele lokalnej społeczności złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą ppor. Zdzisława Badochę ps. „Żelazny”. Uroczystości odbyły się przy tablicy pamiątkowej umieszczonej na ścianie budynku Posterunku Policji w Skórczu, przy której policjanci wystawili wartę honorową.

Dowodzony przez ppor. Zdzisława Badochę, szwadron 5 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej, w maju 1946 roku na terenie powiatów starogardzkiego i kościerskiego rozbroił 7 placówek komunistycznych organów bezpieczeństwa.

Po zakończonej uroczystości odbył się II Bieg Żołnierzy Wyklętych poświęcony pamięci ppor. Zdzisława Badochy

asp. sztab. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim

Komentarze

comments

Zobacz również

DSC_0114

Prokuratura ustanawia hipotekę przymusową na nieruchomościach Sławomira Neumanna. Posłowi PO grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności

Od pewnego czasu Poseł PO z Starogardu Gdańskiego Sławomir Neumann nie ma łatwego życia od ...