Strona Główna / Kronika Policyjna / Policjanci przejęli ponad pół kilograma marihuany
39853

Policjanci przejęli ponad pół kilograma marihuany

Ponad pół kilograma marihuany przejęli w jednym z mieszkań policjanci ze Starogardu Gdańskiego. Dzięki skutecznej akcji miejscowych kryminalnych, zabezpieczony narkotyk nie trafi w ręce młodych ludzi. 3 osoby w wieku od 18 do 20 lat, które zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy, odpowiedzą teraz za posiadanie środków odurzających.

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego doprowadzili do swojej jednostki 3 osoby podejrzane o popełnienie przestępstw narkotykowych. Wśród zatrzymanych był 18-letni mężczyzna oraz dwie kobiety w wieku 19 i 20 lat. Mieszkańcy powiatu starogardzkiego wpadli w na gorącym uczynku, po tym jak policjanci zapukali do jednego z mieszkań w centrum miasta.

baner 004

Podczas prowadzonych przeszukań funkcjonariusze znaleźli susz roślinny w ukrytym w szafie słoiku, szufladzie oraz skrzyni łóżka. Ten sam narkotyk posiadała w torebce 20-latka, która przebywała w mieszkaniu. Policjanci przeszukali również auto, które należało do drugiej z podejrzanych kobiet. W nim również funkcjonariusze znaleźli środki odurzające.

W wyniku skutecznej akcji kryminalnych zabezpieczono łącznie ponad pół kilograma narkotyków. Badanie testerem wykazało, że była to marihuana. Śledczy przedstawili już w tej sprawie zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za to przestępstwo karę do 3 lat więzienia.

Są to już kolejne zabezpieczone w tym roku środki odurzające, które dzięki pracy miejscowych funkcjonariuszy nie trafią w ręce osób nieświadomych zagrożenia wynikającego z zażywania narkotyków.

asp. sztab. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim

Komentarze

comments

Zobacz również

fire-and-water-2354583_1920

Czy PPK to dobry program emerytalny dla Polaków? … Od lewego do prawego

W naszym comiesięcznym cyklu „od lewego do prawego” tradycyjnie zadajemy pytania lokalnym politykom z różnej ...