Strona Główna / Kronika Policyjna / Policjanci podsumowali akcję Znicz 2018
Starogard Gdański - Akcja - Bąż widocznym patriotą dumny z niepodległej 1 (8)

Policjanci podsumowali akcję Znicz 2018

Policjanci ze starogardzkiej komendy zakończyli działania „ZNICZ 2018”. Podczas tegorocznej akcji o nasze bezpieczeństwo w powiecie dbało łącznie ponad 200 policjantów. Z policyjnych statystyk wynika, że na terenie powiatu starogardzkiego tegoroczna akcja  przebiegała bardzo spokojnie.

Tegoroczna akcja „ZNICZ 2018” rozpoczęła się już w środę 31 października i trwała do 5 listopada. W tym czasie policjanci częściej niż zwykle patrolowali tereny przyległe do cmentarzy oraz newralgiczne skrzyżowania i główne szlaki komunikacyjne. Wszystko po to aby ułatwić pieszym i kierującym bezpieczne dotarcie do celu.

W miniony wtorek 30 października rozpoczęły się również wspólna akcja prowadzona przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku oraz Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku pod nazwą „Bądź widocznym patriotą”. W ramach tych działań policjanci z drogówki wręczali pieszym biało czerwone opaski zachęcając do używania elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale także w miastach. Pamiętajmy, że dzięki odblaskom jesteśmy bardzie widoczni dla kierujących pojazdami, co przekłada się na nasze bezpieczeństwo.

Mimo, że tegoroczne działania ZNICZ trwały aż 6 dni to na drogach powiatu starogardzkiego akcja przebiegała bardzo spokojnie. O nasze bezpieczeństwo w tym okresie dbało łącznie ponad 200 policjantów. Pełnili oni służbę na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonach cmentarzy. W okresie od 31.10.2018r. do 05.11.2018r. na terenie powiatu starogardzkiego nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. W tym samym czasie doszło do 11 kolizji drogowych, a policjanci zatrzymali 4 kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić swój pojazd mimo, że wcześniej spożywali alkohol.

Komentarze

comments

Zobacz również

starogard gdański usłyszał zarzuty za posiadanie blisko 1,5 kg.narkotyków,1

Usłyszał zarzuty za posiadanie blisko 1,5 kg narkotyków

Starogardzcy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który posiadał w mieszkaniu narkotyki. W wyniku przeszukania policjanci zabezpieczyli blisko ...