Remi Dom Seniora
Strona Główna / Kronika Policyjna / Policjanci podsumowali akcję Znicz 2018
Starogard Gdański - Akcja - Bąż widocznym patriotą dumny z niepodległej 1 (8)

Policjanci podsumowali akcję Znicz 2018

Policjanci ze starogardzkiej komendy zakończyli działania „ZNICZ 2018”. Podczas tegorocznej akcji o nasze bezpieczeństwo w powiecie dbało łącznie ponad 200 policjantów. Z policyjnych statystyk wynika, że na terenie powiatu starogardzkiego tegoroczna akcja  przebiegała bardzo spokojnie.

Tegoroczna akcja „ZNICZ 2018” rozpoczęła się już w środę 31 października i trwała do 5 listopada. W tym czasie policjanci częściej niż zwykle patrolowali tereny przyległe do cmentarzy oraz newralgiczne skrzyżowania i główne szlaki komunikacyjne. Wszystko po to aby ułatwić pieszym i kierującym bezpieczne dotarcie do celu.

W miniony wtorek 30 października rozpoczęły się również wspólna akcja prowadzona przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku oraz Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku pod nazwą „Bądź widocznym patriotą”. W ramach tych działań policjanci z drogówki wręczali pieszym biało czerwone opaski zachęcając do używania elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale także w miastach. Pamiętajmy, że dzięki odblaskom jesteśmy bardzie widoczni dla kierujących pojazdami, co przekłada się na nasze bezpieczeństwo.

Mimo, że tegoroczne działania ZNICZ trwały aż 6 dni to na drogach powiatu starogardzkiego akcja przebiegała bardzo spokojnie. O nasze bezpieczeństwo w tym okresie dbało łącznie ponad 200 policjantów. Pełnili oni służbę na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonach cmentarzy. W okresie od 31.10.2018r. do 05.11.2018r. na terenie powiatu starogardzkiego nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. W tym samym czasie doszło do 11 kolizji drogowych, a policjanci zatrzymali 4 kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić swój pojazd mimo, że wcześniej spożywali alkohol.

Komentarze

comments

Zobacz również

piwo

Pijemy coraz więcej piwa bezalkoholowego. W 2018 wzrost sprzedaży o prawie 80 %ǃ

Polacy słynęli kiedyś z uwielbienia do alkoholu. Z każdym rokiem zmieniają się nasze nawyki, co ...