Strona Główna / Kronika Policyjna / Policjanci informują – przed nami kolejny etap znoszenia ograniczeń
KPP Starogard Gd 900x500

Policjanci informują – przed nami kolejny etap znoszenia ograniczeń

Policjanci informują, że od najbliższej soboty wchodzimy w kolejny etap znoszenia ograniczeń związanych z covid-19. W przestrzeni otwartej, zachowując wymagany odstęp od innych, nie będziemy musieli zasłaniać ust i nosa. W ścisłym reżimie sanitarnym otwarte zostaną między innymi kina, siłownie, salony masażu oraz teatry. Mundurowi ostrzegają, że mimo łagodzenia obostrzeń nadal powinniśmy zachować szczególną ostrożność w kontaktach z innymi osobami.

 

Przed nami kolejny etap znoszenia obostrzeń związanych z covid-19. Dla policjantów, służb medycznych oraz ratowników to w dalszym ciągu okres wytężonej służby i pracy na rzecz ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

baner 750

Jak informuje Serwis Rzeczypospolitej Polskiej, od 30 maja br. (sobota) rozpocznie się czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z covid-19. Nie będzie między innymi obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, przy jednoczesnym zachowaniu 2-metrowego dystansu społecznego. Zniesiony zostanie także limit osób przebywających kościołach, sklepach, na targu, czy w branży gastronomicznej. Zmianie ulegną również obostrzenia dotyczące uroczystości religijnych, w tym wesel i pogrzebów.

Te kolejne likwidowane w ostatnim czasie obostrzenia, nie zwalniają jednak osób objętych kwarantanną z obowiązku przebywania we wskazanym miejscu. Policjanci w dalszym ciągu będą sprawdzali, czy osoby te stosują się do obowiązujących przepisów i zakazu opuszczania miejsca pobytu.

W celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa mundurowi będą reagować także wobec osób, które swoim działaniem lub zaniechaniem nie stosują się do pozostałych, dalej obowiązujących obostrzeń. Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa bądźmy ostrożni i stosujmy się do nowych zasad.

Więcej informacji na temat zasad bezpieczeństwa. Przeczytaj i zastosuj się! ►

Komentarze

comments

Zobacz również

connection-4884862_1920

Kolejne przypadki koronawirusa w naszym województwie. W ciągu ostatniego tygodnia 22 nowe zakażenia

Od zeszłego poniedziałku (29.06) do chwili obecnej (06.07 – godz 12:00) w naszym województwie pojawiło ...

http://www.abiprint.pl/