Strona Główna / Kultura i Rozrywka / Policjanci i strażacy dzieciom
Starogard Gdański-Festyn z okazji Dnia Dziecka- foto archiwum

Policjanci i strażacy dzieciom

W pierwszą niedzielę czerwca Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów oraz strażacy i policjanci ze Starogardu Gdańskiego organizują otwarty dzień dziecka. Impreza odbędzie się na placu przy ulicy Zblewskiej naprzeciwko budynku Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim. Jak co roku, tak i tym razem nie zabraknie ciekawych atrakcji.

W niedzielę 2 czerwca o godzinie 12.00 na placu przy ul. Zblewskiej w Starogardzie Gdańskim, naprzeciwko budynku komendy policji rozpocznie się festyn z okazji obchodów Dnia Dziecka pn. „Policjanci i Strażacy Dzieciom”.

baner 004

W tym dniu wspólnie ze strażakami przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży wiele konkursów edukacyjno-profilaktycznych, quizów i zabaw. Będzie można zobaczyć z bliska sprzęt jaki na co dzień używają strażacy i policjanci. Każdy uczestnik festynu, dzięki specjalnym goglom, które zniekształcają widzenie, będzie mógł zobaczyć w jaki sposób na nasze zmysły działa alkohol lub narkotyki.

Oprócz konkursu plastycznego i malowania twarzy, organizatorzy przygotowali dla dzieci między innymi dmuchańce, pokaz umiejętności psów policyjnych, pokazy ratownictwa oraz zabawę z wodą. Każde dziecko będzie miało okazję do tego, aby zobaczyć z bliska radiowóz, motocykl, a także sprzęt i pojazdy straży pożarnej. Atmosferę festynu wzbogacą występy zespołu muzycznego „Czarna Nuta”.

Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Starogardu Gdańskiego. Policjanci i strażacy zapraszają do licznego udziału w imprezie.

Komentarze

comments

Zobacz również

art

Dom Pogodnego Seniora REMI już otwarty – trwa nabór na wolne miejsca

Problem starości w Polsce nie musi być bólem głowy. Wszystko za sprawą nowo otwartego Domu ...