https://dragondeweloper.pl/
Strona Główna / Męski Świat / Policjanci egzaminowali młodych rowerzystów
Starogard Gdański - Policjanci egzaminowali młodych rowerzystów 6

Policjanci egzaminowali młodych rowerzystów

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim przeprowadzili egzamin na kartę rowerową. Funkcjonariusze oceniali wiedzę i umiejętności młodych cyklistów ze Szkoły Podstawowej w Borzechowie, którzy na placu manewrowym wykazywali się umiejętnościami praktycznymi oraz wiedzą z zakresu prawa o ruchu drogowym.

We wtorek 4 czerwca funkcjonariusze ze starogardzkiej drogówki przeprowadzili egzamin na kartę rowerową. Policjanci oceniali wiedzę i umiejętności uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Borzechowie, którzy zgromadzeni na placu manewrowym pod okiem mundurowych i nauczyciela prezentowali swoje umiejętności praktyczne. Młodzi cykliści musieli sygnalizować wykonywane manewry i pamiętać o obowiązujących na drodze zasadach.

baner 750

Poza tym rowerzyści musieli wykazać się znajomością znaków drogowych oraz obowiązujących na drodze przepisów. Łącznie do egzaminu przystąpiło 18 uczniów. Ich wiedza oraz umiejętności praktyczne pokazały, że są przygotowani do tego, aby być pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego i samodzielnie kierować rowerem po drogach publicznych. Wszyscy zdali egzamin pozytywnie. Na zakończenie policjanci rozmawiali z rowerzystami przestrzegając ich o występujących na drodze zagrożeniach.

Pamiętajmy:

Aby przystąpić do egzaminu na kartę rowerową, trzeba mieć ukończone 10 lat. Uczniowie pod okiem nauczycieli zdobywają wiedzę teoretyczną dotyczącą zasad i znajomości znaków drogowych, następnie młodzi cykliści zdają egzamin praktyczny. Po zdanym egzaminie policjanci wydają zaświadczenie, na podstawie, którego dyrektor szkoły wydaje kartę rowerową.

Komentarze

comments

Zobacz również

art

Nie trać czasu na bieganie po Bankach… Eksperci z Luka Finance wytłumaczą Ci wszystko w sprawie kredytów

Wielu z nas nie ma czasu by przejść się po wielu Bankach i wyszukać odpowiednią ...

insta