https://dragondeweloper.pl/
Strona Główna / Kronika Policyjna / Policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności
Starogard Gdański - APELUJEMY DO KIEROWCÓW O ZACHOWANIE OSTROŻNOŚCI

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności

Pomimo letniej aury na drogach wciąż dochodzi do kolizji i wypadków. Głównym powodem tych zdarzeń jest nadmierna prędkość, niedostosowanie tej prędkości do warunków na drodze, alkohol, brawura i brak rozwagi użytkowników dróg. Pamiętajmy, że nasza rozwaga i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego może uchronić niejedno życie lub zdrowie.

Najczęstsze przyczyny wypadków i kolizji na drogach w powiecie starogardzkim to nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami oraz nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych. Wielu kierowców zatrzymanych do kontroli drogowej, przekraczanie dozwolonej prędkości tłumaczy policjantom tym, że do szybszej jazdy skusiła ich piękna pogoda oraz dobra i prosta droga. Pamiętać należy, że droga to nie tor wyścigowy, a jazda z nadmierną prędkością to zagrożenie także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy że słoneczna pogoda i sucha jezdnia, nie upoważnia kierowców do jazdy z nadmierną prędkością. Podróżując autem musimy zawsze brać pod uwagę stan nawierzchni (np. dziury, wyboje, koleiny) oraz natężenie ruchu, w tym również pieszych. Pamiętajmy, że podczas słonecznej pogody możemy zostać oślepieni przez  słońce, co chwilowo może ograniczyć naszą widoczność oraz możliwości prawidłowego obserwowania drogi przed pojazdem. Każdy element zagrożenia, połączony z małym doświadczeniem lub złym samopoczuciem kierowcy, może doprowadzić do wypadku lub kolizji.

Apelujemy do wszystkich kierujących, jak również pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, o uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu.

Korzystajmy z drogi w sposób rozsądny i bezpieczny. Jeżeli planujemy podróż samochodem to przede wszystkim:

-zadbajmy o prawidłowy stan techniczny naszego pojazdu i jego wyposażenie (Obowiązkowo w aucie powinna znajdować się gaśnica oraz trójkąt ostrzegawczy, ale warto też zadbać o inne przedmioty, takie jak apteczka czy kamizelka odblaskowa. )

-wybierając się w podróż pamiętajmy o zabraniu wymaganych do prowadzenia pojazdu dokumentów,

– w drogę ruszajmy wyspani, wypoczęci i trzeźwi (kierowanie pojazdem po alkoholu jest nieodpowiedzialne, niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego)

– bezwzględnie pamiętajmy o korzystaniu z pasów bezpieczeństwa i stosowaniu fotelików lub urządzeń do przewozu dzieci,

– Sygnalizujmy swoje manewry na drodze z wyprzedzeniem i w taki sposób, by były one widoczne dla innych uczestników ruchu,

– wyruszając w dłuższą trasę, zaplanujmy sobie przerwy, by móc przez całą podróż zachować właściwą koncentrację.

Komentarze

comments

Zobacz również

Starogard Gdański - Policja - Nadleśnictwo 4

Policjanci i strażnicy leśni dbają o czysty las

Zaśmiecanie lasów na Kociewiu przybiera na sile. Dlatego starogardzcy policjanci oraz strażnicy leśni coraz częściej ...