Strona Główna / Kronika Policyjna / Policja podsumowała działania „Truck i Bus”
STAROGARD GDACSKI - TRUCK I BUS

Policja podsumowała działania „Truck i Bus”

Starogardzka drogówka prowadziła wczoraj działania pn. „Truck i Bus”. W akcji wzięło udział czternastu funkcjonariuszy, którzy skontrolowali 76 kierujących. Mundurowi nałożyli 36 mandatów karnych, a w jednym przypadku wystąpili z wnioskiem o ukaranie kierowcy do sądu.

Policjanci starogardzkiej drogówki przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „Truck & Bus”. Funkcjonariusze szczególnie bacznie przyjrzeli się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych. Stróże prawa skontrolowali 76 pojazdów w tym 33 auta ciężarowe, 42 osobowe i jeden autobus. W trakcie kilkunastogodzinnych działań policjanci stwierdzili w 7 pojazdach nieprawidłowy stan techniczny, za który zatrzymali dowody rejestracyjne samochodów. Ponadto funkcjonariusze nałożyli 36 mandatów karnych za wykroczenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości, nieprawidłowym zabezpieczeniem ładunku oraz stanem technicznym pojazdów. W jednym z przypadków policjanci wystąpili z wnioskiem o ukaranie kierowcy do sądu. Efektem wczorajszych działań było również zatrzymanie dwóch kierowców, którzy zdecydowali się kierować autem pod wpływem alkoholu.

Kontrola transportu drogowego odbywała się w miejscach o dużym natężeniu ruchu samochodów ciężarowych, w postaci kontroli statycznych, a także podczas patroli dynamicznych. Podobnie jak inne akcje mające na celu poprawienie stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, tak i ta będzie powtarzana.

asp. sztab. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim

Komentarze

comments

Zobacz również

DSC_0114

Prokuratura ustanawia hipotekę przymusową na nieruchomościach Sławomira Neumanna. Posłowi PO grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności

Od pewnego czasu Poseł PO z Starogardu Gdańskiego Sławomir Neumann nie ma łatwego życia od ...