Strona Główna / Finanse / Po GetBack obligacji w terminie nie wykupiła spółka Work Service. W Radzie Nadzorczej spółki jest słynny były senator PO Tomasz Misiak
gielda

Po GetBack obligacji w terminie nie wykupiła spółka Work Service. W Radzie Nadzorczej spółki jest słynny były senator PO Tomasz Misiak

Wydawało się, że po aferze z GetBack i KNF chwilowo uspokoi się na polskim rynku finansowym. Niestety ponownie polska spółka nie wykupuje w terminie swoich obligacji. Tym razem taki komunikat podała spółka Work Service zajmująca się doradztwem personalnym na rynku pracy.

Niewygodny temat dla Platformy Obywatelskiej

W minionym tygodniu na rynku finansowym pojawiła się zaskakująca informacja o tym, że spółka Work Service nie wykupiła w terminie obligacji serii Y i W o łącznej wartości 32 milionów złotych.

Dodatkowo spółka w komunikacie podała, że nie dojdzie też do wykupu obligacji serii T w terminie przypadającym na 3 grudnia.

Zarząd spółki poinformował, że zobowiązał się do niespłacania żadnych obligatariuszy celem równego traktowania wierzycieli do zakończenia negocjacji.

„Zarząd emitenta wyjaśnia, że pozytywny wynik negocjacji w sprawie restrukturyzacji lub refinansowania obligacji oraz zmiany umowy kredytowej pozwoli na osiągnięcie stanu, w którym możliwa będzie dalsza, płynna realizacja zobowiązań finansowych emitenta z powyższych tytułów, zastrzegając, że nie ma pewności, iż negocjacje te zakończą się sukcesem” – napisano w komunikacie.

Prezes spółki Maciej Witucki z rozmowie z PAP Biznes informował niedawno, że zarząd prowadzi negocjacje z bankami i obligatariuszami w sprawie przesunięcia terminów spłaty kredytów i wykupu obligacji, ma nadzieję na pozytywne zakończenie rozmów.

Czy obligatariusze Work Service nie znajdą się w podobnej sytuacji z tymi, którzy do tej pory mają problemy z odzyskaniem środków z obligacji GetBack?

Tomasz Misiak, były senator PO jest Prezydentem Rady Nadzorczej Spółki Work Service

Sprawa może stać się bardzo nośna w całej Polsce poprzez postać Tomasza Misiaka, który zakładał firmę Work Service i znajduje się w Radzie Nadzorczej spółki.

Na stronie spółki o Tomaszu Misiaku czytamy tak:

„Tomasz Misiak – Prezydent Rady Nadzorczej

Założyciel i Prezydent Rady Nadzorczej Work Service S.A, lidera rynku usług HR w Centralnej Europie, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych. W latach 1999-2007 pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu Work Service S.A. Właściciel i zarządzający Mizyak Investment Fund LTD. Obecnie zasiada również w Radach Nadzorczych spółek: Exact Systems Sp. z o.o., MM Conferences S.A.która jest spółką notowaną na New Connect. Wcześniej był również członkiem Rad Nadzorczych spółek: Hawe S.A., IDM S.A. i IT Kontrakt Sp. z o.o.

Pełni funkcję Prezesa Fundacji Świat Idei, wydawcy polskiej edycji Project-Syndicate. Od 2012 roku jest Wiceprezydentem Pracodawców RP.

Posiada bogate doświadczenie w działalności społeczno-politycznej. Po okresie aktywności w organizacjach studenckich rozpoczął działalność samorządową we Wrocławskiej Radzie Miejskiej gdzie piastował funkcję Przewodniczącego Komisji Inicjatyw Gospodarczych. W latach 2005-2011 jako Senator RP sprawował funkcję Szefa Komisji Gospodarki oraz brał udział w pracach Komisji Unii Europejskiej.

Laureat licznych nagród biznesowych, m.in. Teraz Polska, Przedsiębiorca Roku Ernst & Young, Lider Przedsiębiorczości, czy Lider Rynku, Manager Roku. Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, IESE Bussines School oraz Global Leadership Seminar Georgetown University.”

http://www.workservice.com/pl/O-firmie/Wladze-spolki

Wcześniej Tomasz Misiak zasłynął z afery przy specustawie stoczniowej. Chodziło o rzekome korzyści jakie miała odnieść właśnie spółka Work Service przy doradztwie dla zwalnianych stoczniowców.

https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/154995,afery-senatora-misiaka-nie-bylo.html

Co jednak bardziej ciekawe i interesujące wspomniany Tomasz Misiak zasłynął niedawno w sprawie Piotra Osieckiego, byłego szefa Altus TFI, rozpracowywanego przy okazji afery GetBack, który uniknął aresztu m.in. w skutek wsparcia właśnie ze strony Tomasza Misiaka.

https://wpolityce.pl/kryminal/423085-nasz-newsporecznie-majatkowe-w-formie-weksli-a-nie-gotowki

Co dalej z tymi co zainwestowali środki w obligacje Work Service?

Red.

—————

Komentarze

comments

Zobacz również

Starogard Gdański - Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego 1

Śmiertelny wypadek w zatoce autobusowej

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym zginęła mieszkanka ...