Strona Główna / Finanse / PKO BP rośnie w siłę. W 2018 sfinalizuje przejęcie znanego funduszu inwestycyjnego
pko-bp

PKO BP rośnie w siłę. W 2018 sfinalizuje przejęcie znanego funduszu inwestycyjnego

Rząd PiS mocno stawia na rozwój spółek Skarbu Państwa i chce, aby firmy rozwijały się jak najlepiej. Nie ma więc co się dziwić, że największy polski bank aktywnie poszukuje na rynku aktyw do przejęcia. Tym razem padło na znany fundusz inwestycyjny KBC TFI. Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszym kwartale 2018 roku.

KBC TFI aktualnie należy do belgijskiej grupy finansowo ubezpieczeniowej, a historia wiąże się ze znanym w Polsce Kredyt Bankiem. Kilkunastoletnia historia pozwoliła na zgromadzenie sporych aktywów w funduszach, więc przejęcie w dogodnej cenie tego podmiotu z całą pewnością zwiększy efekt działania skali PKO BP, co podkreśla Prezes Zbigniew Jagiełło.

„Od czasu do czasu na rynku zdarzają się okazje do przyspieszenia tempa budowania skali biznesu. My taką okazję dostrzegliśmy w zmianach strategii Grupy KBC. Ich decyzja o koncentracji na kilku wybranych rynkach poza Polską umożliwia nam odkupienie prowadzonego przez nich lokalnie biznesu w zakresie funduszy inwestycyjnych. Docelowo transakcja ta wesprze budowanie skali przez PKO TFI ” – powiedział Jagiełło.

W ostatnich latach fundusze grupy KBP TFI radziły sobie naprawdę dobrze, o czym świadczą stopy zwrotów z zainwestowanych środków inwestorów. Oto niektóre z nich:

KBC Portfel Akcji Średnich Spółek + 94,44 % (przez 5 lat)

KBC Akcji Małych i Średnich Spółek + 79,33 % (przez 5 lat)

KBC Akcyjny + 41,67 % (przez 5 lat)

KBC Globalny Akcyjny + 30,07 % (przez 5 lat)

KBC Obligacji Korporacyjnych + 24,21 % (przez 5 lat)

Red. źródło PAP

Komentarze

comments

Zobacz również

Utrudnienia w ruchu

UWAGA! 16 czerwca będą duże utrudnienia w ruchu

16 czerwca za sprawą Lotto Triathlon Energy mieszkańców Starogardu czekają wielkie emocje sportowe, ale też ...