Strona Główna / Slider - Strona Główna / PiS z samodzielną większością. Opozycja nie dała rady
wybory

PiS z samodzielną większością. Opozycja nie dała rady

Dzisiaj, 13 października, Polacy wybrali nowy Sejm i Senat do kolejnych 4 lat rządzenia Polską. Według danych sondażowych exit poll przedstawionych przez Polsat News pewnie zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość, który ma szansę na samodzielny rząd.

PiS z dużą przewagą nad totalną opozycją

Dziś wybieraliśmy 460 Posłów i 100 Senatorów. O mandaty Posłów ubiegało się 5114 kandydatów, na jedno miejsce przypadało 11 kandydatów. Średnia wieku wynosiła 46 lat, najmłodszy miał 21 lat a najstarszy 92 lata.

O 100 mandatów senatorskich walczyło 278 kandydatów. Na jeden mandat przypadało prawie 3 kandydatów.

Głosowanie trwało dziś od 7 do 21. Frekwencja wyniosła 61,1 %.

Wybory zdecydowanie wygrał PiS wg. danych sondażowych co daje partii rządzącej możliwość stworzenia samodzielnej większości.

PiS 43,6 %

Koalicja Obywatelska 27,4 %

Lewica 11,9 %

PSL 9,6 %

Konfederacja 6,4 %

Wygrana PiS to zasługa przede wszystkim strategii jaką od wielu lat obrał Prezes Jarosław Kaczyński. Budowana ona jest na wiarygodności realizacji programy wyborczego. Prezes PiS był także bardzo aktywny w tegorocznej kampanii, można powiedzieć był twarzą kampanii, nawet przed Premierem Mateuszem Morawieckim. Ten wynik PiS powinien być refleksją dla totalnej opozycji, że straszenie PiS i Jarosławem Kaczyńskim nic nie daje, opozycja jeśli chce kiedyś wrócić do władzy musi przede wszystkim dokonać realnych rozliczeń personalnych a także na nowo odbudować swoją wiarygodność i wskazać nową wizję Polski, która będzie różnić się zasadniczo od tej co proponuje PiS.

Wygląda wiec na to, że PiS kolejne 4 lata będzie rządził samodzielnie lub potrzebował zaledwie kilku Posłów z innych partii by mieć większość.

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

klinika art

OPERACJE ZAĆMY w ramach NFZ w Klinice Potocki

„W Klinice Potocki w Braniewie wykonywane są bezpłatne zabiegi operacji usunięcia zaćmy w ramach umowy ...