Strona Główna / Kultura i Rozrywka / PiS i Klub Gazety Polskiej Starogard Gdański mogą odnieść wielkie zwycięstwo w naszym mieście. Lewica może czuć się zaniepokojona
39023724_1919942388083427_2879365144893194240_n

PiS i Klub Gazety Polskiej Starogard Gdański mogą odnieść wielkie zwycięstwo w naszym mieście. Lewica może czuć się zaniepokojona

W minioną niedzielę, 12 sierpnia, w Starogardzie Gdańskim, za sprawą m.in. Stowarzyszenia Prawy Starogard i Klub Gazeta Polska Starogard Gdański mieszkańcy naszego miasta mieli okazję spędzić czas z słynnym Janem Pietrzakiem.

Wspaniałe spotkanie patriotyczne w trwającym historycznym 100-leciu Niepodległości Polski

Jeśli patrzeć na trwający obecnie historyczny rok 100-lecia Niepodległości Polski to w Starogardzie Gdańskim nie ma chyba innego środowiska niż Klub Gazety Polskiej Starogard Gdański i Stowarzyszenie Prawy Starogard, które zrobiłoby tak dużo by godnie uczcić ten piękny czas w naszym mieście. Z całą pewnością Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak mógłby się sporo nauczyć od tego środowiska…

W minioną niedzielę w sali SCK rozbrzmiewał głos jednego z bardziej znanych pieśniarzy Polski z czasów Solidarności Jana Pietrzaka. Starogardzianie spotkali się przy okazji koncertu i programu kabaretowego Niepodległość 100 + gdzie wspólnie śpiewano legendarne refreny w atmosferze wyjaśniania okoliczności powstawania historycznych pieśni

Jan Pietrzak poprowadził widzów przez najnowszą historię naszej Ojczyzny podczas widowiska. Legendzie polskiego kabaretu towarzyszyli artyści m.in. Bartosz Kurowski oraz Ryszard Makowski. Spore uznanie publiczności zdobył młody śpiewak Bartłomiej Kurowski.

O programie swojego koncertu Pietrzak mówił, że jest to miszmasz utkany z jego starszych utworów mających w sobie pewien ładunek wartości, które wywarły wpływ na wrażliwość społeczną i myślenie o Polsce oraz z nowszych, niedawno powstałych ekspresyjnych pieśni młodych gwiazd, które „mają już zupełnie swój inny świat i chcą go pokazać”. Jan Pietrzak wyjaśnił, że nie mógł się skupić wyłącznie na historii. Dlatego zdecydował się połączyć dzieła młodych twórców oraz swoje utwory, do których – jak mówi – musiał sięgnąć, ponieważ świadczą o jego własnej historii i dziejach jego kabaretu. Koncert zakończyło wspólne odśpiewanie pieśni „Żeby Polska była Polską”.

Sala SCK pękała w szwach, co pokazuje, że wartości patriotyczne i środowisko z nim związane rosną na wartości w naszym mieście.

Czy w Starogardzie Gdańskim dochodzi do przełomu? Prawica rośnie w siłę

W tym i poprzednim roku środowisko Klubów Gazety Polskiej Starogard Gdański oraz Stowarzyszenie Prawy Starogard pokazało, że oddolną, ciężką pracą można pokazać mieszkańcom Starogardu Gdańskiego, jak duże znaczenie w życiu każdego z nas ma dbanie o przekazywanie kolejnym pokoleniom miłości do ojczyzny i wartości, dzięki którym Polska stała się dumnym , wielkim i niepodległym krajem.

Dzięki temu środowisku mieliśmy okazję poznać osobiście w Starogardzie Gdańskim tak znane postacie jak Państwo Gwiazdowie, Minister Antoni Macierewicz, Tomasz Sakiewicz czy Jan Pietrzak. Były też wyjazdy starogardzian na Węgry. Dodatkowo miłą rodzinną tradycją stały się Rowerowe Rajdy od najmłodszych po najstarszych starogardzian.

14 sierpnia Premier Mateusz Morawiecki ogłosił termin wyborów samorządowych. Odbędą się one 21 października oraz 4 listopada.Tego samego dnia Klub Gazety Polskiej Starogard Gdański ogłosił, że poprze wszystkich kandydatów do Sejmiku Wojewódzkiego, Rady Powiatu , Miasta i Gminy jak również Kandydata na Prezydenta Miasta Starogardu Gdańskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Zamierzamy być bardzo aktywni w tej kampanii i zapraszamy wszystkich Państwa do współpracy – napisali na swoim profilu Facebookowym.

Dla kandydata na Prezydenta PiS Posła Jana Kiliana oraz Klubu PiS w Starogardzie Gdańskim będzie to spore wzmocnienie w najbliższych wyborach. PiS jako partia rządząca dała wiele mieszkańcom Starogardu Gdańskiego, program 500+ czy wyprawka szkolna w kwocie 300 złotych na rozpoczęcie roku szkolnego są sporym wsparciem dla rodzin z naszego miasta. Obniżka wieku emerytalnego to wspaniała decyzja dla starszego pokolenia starogardzian. Kluby Gazety Polskiej z Starogardu Gdańskiego działają bardzo aktywnie oddolnie i z miesiąca na miesiąc zyskują za swoje działania nowe grono sympatyków.

Dotychczas w Starogardzie Gdańskim wygrywała zazwyczaj centro – lewica. Teraz na horyzoncie przed kolejnymi wyborami samorządowymi istnieje duża szansa na to, że to prawicowa siła w postaci PiS i Klubów Gazety Polskiej ma szanse wygrać zdecydowanie wybory na Prezydenta Miasta i do Rady Miasta. Czy zatem w Starogardzie Gdańskim dojdzie do przełomu i zwycięży prawa strona sceny politycznej?

Jedno jest pewne. Dotychczas lewicowa strona polityczna Starogardu Gdańskiego zyskała bardzo poważnego rywala po prawej stronie sceny politycznej, która zyskuje sympatię w mieście przy bierności lewicy. Lewica może czuć się zaniepokojona …

Red.

Komentarze

comments

Zobacz również

ffoto013

XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP i XV Powiatowe Mistrzostwa Ratownictwa Medycznego OSP Powiatu Starogardzkiego

15 czerwca 2019 r. w Kaliskach odbyły się XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarniczych ...

Remi Dom Seniora