Strona Główna / Kultura i Rozrywka / Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Memoriał Edwarda Kowalke w Starogardzie!
Bez nazwy-1

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Memoriał Edwarda Kowalke w Starogardzie!

To już drugi Turniej Tańca Towarzyskiego o Memoriał Edwarda Kowalke. Był polskim trenerem i wychowawcą kilku pokoleń nauczycieli tańca Polskiego, urodzonym w Starogardzie Gdańskim. Co więcej, turniej poprowadzi Iwona Pavlović, jurorka popularnego show „Taniec z Gwiazdami”. Na obecnych czeka specjalny pokaz trzykrotnego mistrza tańców latynoamerykańskich!

W zeszłym roku podczas pierwszej edycji zatańczyło 160 par z całej Polski i zagranicy (Rosja) w sumie, w 24 kategoriach. Całodzienną imprezę oglądało ponad 700 osób. Tancerze reprezentowali 28 klubów z całej Polski. W styczniu br. to wydarzenie taneczne otrzymało „Wierzyczankę” – statuetkę Prezydenta Miasta w dziedzinie kultury.

II Memoriał Edwarda Kowalke” odbędzie się 5 listopada w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby w Starogardzie Gdańskim.

Turniej będzie się składał z trzech bloków:

Swoje umiejętności zaprezentują tancerze od wieku przedszkolnego, poprzez pary sportowe różnych klas tanecznych i wiekowych, aż do kategorii „Hobby” osób dorosłych, które z pasją podchodzą do nauki tańca.

Na obecnych czeka niespodzianka – pokaz Igora Wilczyńskiego, trzykrotnego mistrza Polski w tańcach latynoamerykańskich, byłego wychowanka Edwarda Kowalke, który wraz z Iriną Grishiną, partnerką z Rosji, pokaże specjalne show tańców łacińskich. Igor Wilczyński jest mistrzem najwyższej klasy tanecznej „S”.

Całość zostanie przeprowadzona przez profesjonalistkę w dziedzinie tańca Iwonę Pavlowić- polską, wielokrotną mistrzynię Polski w tańcu towarzyskim oraz sędzię w wielu międzynarodowych konkursach tanecznych, a także konferansjerkę. Ze względu na swoją ostrą ocenę w programie Taniec z Gwiazdami dostała pseudonim Czarna Mamba.

Pary oceniane będą przez 9 sędziów, którzy posiadają licencje i uprawnienia do oceniania tancerzy w kategoriach sportowych, byłych mistrzów tańca. Starogardzkie Centrum Kultury planuje przyjazd około 300 tancerzy z całej Polski.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00, a zakończy 22:00

I Blok -godz. 10:00
II Blok – godz. 13:00
III Blok – GALA – godz. 18:00

Bilety do nabycia w recepcji SCK, Hotelu Rekord (OSIR), kasie kina „Sokół” i w dniu imprezy. Ilość biletów ograniczona!

https://www.facebook.com/events/170188666871203/

Komentarze

comments

Zobacz również

luka art 26062018

W latach 2018-2020 najwięcej rodzin utraci dopłaty w kredycie Rodzina na Swoim. Zmniejsz swoje raty i przejdź do innego Bankuǃ

Program Rodzina na Swoim był niezwykle popularny wśród młodych Polaków. Szacuje się, że w latach ...

Remi Dom Seniora